Humanizujete pedofilov, ale únos kresťanov vám nestojí za zmienku, hnevá sa na médiá Baránek

Ján Baránek (Zdroj: youtube.com)

Nedávny únos kresťanských seminaristov v Nigérii sa zaobišiel prakticky bez akejkoľvek mediálnej pozornosti. Pritom slovenské denníky štandardne informujú o rôznych druhoch krívd, pokiaľ ide napríklad o sexuálne menšiny, myslí si politický analytik Ján Baránek. Sťažuje sa na túto disproporciu a hovorí o bezduchom ľavicovom cynizme, ktorého má plné zuby.

Kresťania sú v celosvetovom meradle najviac prenasledovanou náboženskou skupinou vôbec. Údaje o počte ľudí, ktorí trpia pre vieru v učenie Ježiša Krista sa rôznia, no ide o extrémne vysoké číslo. Organizácia Open Doors napríklad hovorí o takmer 250-miliónoch.

Vzhľadom na závažnosť problematiky je ale tomuto druhu útlaku venovaná veľmi malá pozornosť a pred časom na tento nepomer upozornil aj britský šéf diplomacie Jeremy Hunt. „Osobne si myslím, že je to čiastočne vina politickej korektnosti, pre ktorú sme sa tejto téme vyhýbali,“ vyhlásil minulý rok v máji.

Vyjadreniami v podobnom duchu sa k Huntovi len pred pár hodinami pridal aj intelektuál zo slovenského prostredia, vedúci agentúry Polis a jeden z našich najcitovanejších politických analytikov – Ján Baránek, ktorý na svojom facebookovom profile reagoval na afrického kňaza vyjadrujúceho obavy nad osudom štyroch seminaristov. Tí boli 8. januára unesení zo seminára Dobrého pastiera v meste Kaduna v Nigérii.

„Prečo o tomto nečítam v našich ľavicovo-progresívnych médiách, napr. SME, Denník N a pod.? Každú “krivdu” typu – nemôžu si adoptovať deti a podobne, na gayoch, lesbách, natiahnu na niekoľko odstavcov. Humanizujú pedofilov. Pozývajú moslimov – z humanitárnych dôvodov,“ kladie si rečnícku otázku v úvode príspevku Baránek.

V rovnakom štýle potom pokračuje ďalej a nazdáva sa, že kresťania si zaslúžia pozornosť týchto mienkotvorných médií iba vtedy, ak sa medzi nimi nájde úchylný kňaz. „To naozaj, najobjektívnejšie médiá?,“ pýta sa.

„Je život nigérijského, čínskeho, severokórejského, sudánskeho a pod. kresťana menej hodnotný ako život moslima – imigranta niekde v Marseille? Už mám toho bezduchého ľavicového cynizmu plné zuby,“ uzatvára analytik.

Prečo o tomto nečítam v našich ľavicovo-progresívnych médiách, napr. SME, DenníkN a pod.? Každú "krivdu" typu – nemôžu…

Gepostet von Jan Baranek am Samstag, 18. Januar 2020

— Tomáš Dugovič

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...