Židovský cintorín zničili deti. Liberáli vinili národovcov či tradičnú rodinu

Michal Havran (Zdroj: youtube.com)

KOMENTÁR Poškodenie židovského cintorína v Rajci v predvianočnom období nevytvorilo priestor iba na ľudské rozhorčenie. V spoločnosti presiaknutej kultúrnou vojnou sa bezprostredne po udalosti vyrojilo aj kvantum liberálov, ktorí sa na udalosti potrebovali nechutným spôsobom priživiť. Rostas, národovci, tradičné rodiny či dezinfoweby – to všetko bolo na vine. Celé týždne, až do včerajšieho dňa, dokým sa neukázala pravda a skutočnosť, že predsudky nie sú vlastné iba tzv. krajnej pravici.

Obligátne predvianočné klišé správy 23. decembra prerušila informácia o závažnej trestnej činnosti. Približne 20 hrobov na židovskom cintoríne v blízkosti obce Rajec totiž poškodili v tom čase neznámi vandali.

Polícia bezprostredne na to začala trestné stíhanie vo veci hanobenia miesta posledného odpočinku a skutok sa medzi príčetnou časťou populácie stretol so všeobecným odsúdením. Tu niekde by hodnotenie malo skončiť minimálne do ukončenia práce orgánov činných v trestnom konaní.

Vzhľadom na pozoruhodnú zásobu internetových odborníkov na všetky problémy zemegule a príležitostných vyšetrovateľov, prokurátorov a sudcov v jednej osobe, ktorú Slovensko má, sa tak ale nestalo.

Časť našich spoluobčanov, ktorú zvykneme radiť k myšlienkovému prúdu známemu pod súhrnným označením bratislavská kaviareň, mala totiž vo veci ihneď a bez akýchkoľvek dôkazov jasno. Za zničením náhrobkov stoja fašisti, rostasovci, antisemiti a prispela k tomu nenávistná atmosféra v spoločnosti.

Keď Sherlock Holmes bledne závisťou

Radových diskutérov ale doplnili aj známejšie osobnosti, ktoré v iných prípadoch nekompromisne volajú po kritickom myslení, vylúčeniu predpojatosti či oddeleniu emócií od rukolapných faktov. Šokujúce! Teda, vlastne ani nie.

Karikaturista Denníka N Shooty krátko po udalosti nakreslil skupinu holohlavých chlapíkov „ozdobených“ nacistickými symbolmi, ktorí skáču po židovských hroboch a kričia pritom: „Za Tibiho, “ alebo: „Cítim sa ako národný buditeľ.“

„Je to podľa mňa aj výsledok diskusie či prejavov, ktoré sa vynorili i v súvislosti s procesom s Tiborom Eliotom Rostasom či so všeobecnou démonizáciou Židov,“ hovorí pre zmenu k téme samozvaný detektív Daniel Milo z Globsecu.

„Je smutné a nebezpečné, že dnes je antisemitizmus šírený nielen cez sociálne siete a konšpiračné médiá, ale prejavuje sa aj takýmito vandalskými činmi,“ zaznelo napríklad z centrály OKS.

Azda najviac sa ale tradične opustil komentátor denníka Sme Michal Havran. Ten vo svojej vešteckej guli (dnes už vieme, že zle nakalibrovanej) zase videl páchateľov z tradičných bielych rodín pred tradičnými bielymi Vianocami“ a neodpustil si oikofóbne poznámky o roduverných Slováčikoch, ktorým Židia prekážali vždy.

Nie je to pravda, ale mohla by byť

Ako však spieva Tublatanka, pravda zvíťazí, a preto je dnes vďaka dobre odvedenej práci polície zrejmé, že za vandalizmom stoja deti zo Žilinského kraja a motív náboženskej či rasovej neznášanlivosti bol rovnako vylúčený. Liberáli sa tak znovu chytili do pasce vlastných predsudkov a špecifickej podoby nenávisti. Ospravedlnenia sa však zrejme nedočkáme.

Ku cti im momentálne slúži jedine to, že ich reakcie boli poháňané aj emóciami po skoršom obdobnom útoku v Námestove. V tomto konkrétnom prípade totiž stále nie je vylúčený antisemitský motív a ostáva len dúfať, že páchatelia budú vystopovaní a náležite potrestaní. Dovtedy je však dobré zdržať sa hodnotiacich úsudkov.

— Tomáš Dugovič

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Prazvláštna stratégia SNS. O čo ide Dankovi?

Prazvláštna stratégia SNS. O čo ide Dankovi?

KOMENTÁR Predsedníctvo SNS na čele s Andrejom Dankom prijalo minulý týždeň uznesenie na prípravu referenda o predčasných voľbách. S vyhlásením o doterajšom nie príliš kompetentnom vládnutí súčasnej koalície sa do veľkej miery dá súhlasiť. No rozum sa zastavuje pri hlbšej analýze súčasného..

Slovenské psycho

Slovenské psycho

KOMENTÁR Myšlienke o tom, že najväčším kritikom Igora Matoviča z roku 2020 je Igor Matovič z roku 2019, bolo včera učinené..

Sú to proste pokrytci

Sú to proste pokrytci

KOMENTÁR Poznáte typické správanie psa, ktorý spoza plotu breše a cerí zuby ostošesť, a keď ho pustíte von za bránu,..

V USA vzniká rasistický kult

V USA vzniká rasistický kult

KOMENTÁR Na území Spojených štátov vznikol rasistický kult so všetkými prvkami, ktoré túto odvážnu a donedávna..

Fica je človeku takmer ľúto

Fica je človeku takmer ľúto

KOMENTÁR Robert Fico dnes dokázal zázrak. Vydoloval kúsky empatie aj z tých, ktorým by celé roky nenapadlo, že im bude predsedu..