Advokátka Mišíková nebude zastupovať Trnku

Eva Mišíková a Dobroslav Trnka (Zdroj: SITA)

Bývalý generálny prokurátor Dobroslav T., ktorého dnes zadržala polícia a je obvinený z trestného činu zneužitia právomoci verejného činiteľa, nemôže rátať s právnym zastupovaním advokátky Evy Mišíkovej.

V tomto konaní ho nebudem zastupovať,“ povedala Mišíková pre agentúru SITA s tým, že vyšetrovateľovi vysvetlila dôvody. Zadržanie a obvinenie bývalého šéfa prokuratúry nechcela komentovať. „Nepoznám dôvody, pre ktoré bol zadržaný a ani neviem, či tam bolo vznesené nové obvinenie,“ uviedla.

Mišíková v minulosti pôsobila na Generálnej prokuratúre SR. Dobroslav T. si ju zvolil ako advokátku v prípade disciplinárneho konania, ktoré sa voči nemu viedlo.

Ešte vlani sa objavilo video, na ktorej je vtedajší generálny prokurátor Dobroslav T. a minister financií Ján Počiatek. Diskutovali na nej o kauze Tipos a Lemikon. Dôvod zadržania bývalého generálneho prokurátora má súvisieť práve s touto nahrávkou.

Zadržaný bývalý generálny prokurátor Dobroslav T. bol dnes aj v decembri obvinený z trestného činu zneužitia právomoci verejného činiteľa, no podľa dôveryhodného zdroja agentúry SITA z dvoch rôznych trestných skutkov. V decembri polícia na sociálnej sieti uviedla, že obvinenie súvisí s utajovaním nahrávky Gorila, ku ktorej mal mať obvinený Dobroslav T. prístup v rokoch 2007 až 2014. Dôvod dnešného zadržania ostáva zatiaľ nejasný.

Dobroslav T. bol na čele prokuratúry v rokoch 2004 až 2011.

— SITA 

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...