Trnka bol z trestného činu zneužívania právomoci verejného činiteľa obvinený v dvoch rôznych prípadoch

Dobroslav Trnka (Zdroj: SITA)

Zadržaný bývalý generálny prokurátor Dobroslav T. bol v decembri aj v januári obvinený z trestného činu zneužitia právomoci verejného činiteľa. V rozhovore pre agentúru SITA to uviedol hovorca Policajného zboru SR Michal Slivka. Dobroslav T. nebol teda v decembri obvinený z trestného činu marenia spravodlivosti, ako uviedli niektoré médiá.

Podľa dôveryhodného zdroja agentúry SITA pritom ide o dva rôzne trestné skutky. Dnešné zadržanie Dobroslava T. tak nesúvisí s decembrovým obvinením. Polícia na svojom oficiálnom profile na sociálnej sieti v decembri uviedla, že obvinenie súvisí s utajovaním nahrávky Gorila, ku ktorej mal mať obvinený Dobroslav T. prístup v rokoch 2007 až 2014.

Dôvod dnešného zadržania ostáva zatiaľ nejasný. Podľa dôveryhodného zdroja agentúry SITA to však môže súvisieť s obvinením v súvislosti so zvukovou nahrávkou obvineného Dobroslava T. s Mariánom K., obvineným z objednávky vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej, či s audiovizuálnou nahrávkou Dobroslava T. a bývalého ministra financií a dopravy Jána Počiatka.

Dobroslav T. pôsobil vo funkcii generálneho prokurátora v rokoch 2004 až 2011. V súvislosti s jeho osobou sa počas posledných mesiacov objavilo niekoľko zvukových a audiovizuálnych nahrávok. Tie ho môžu usvedčovať z páchania rôznych druhov trestnej činnosti.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter