EXKLUZÍVNE VIDEO od Pročka. Debil, kretén, hajzel, povedal mi Blaha, tvrdí moderátor

Jožo Pročko (Zdroj: Facebook/J.Pročko)

AKTUALIZOVANÉ Známy moderátor, herec a zabávač Jožo Pročko, ktorý kandiduje v parlamentných voľbách za hnutie OĽaNO sa v jednej zo svojich prvých debát stretol s poslancom Smeru Ľubošom Blahom. Ten bol podľa Pročka pred natáčaním debaty v Novom Čase úplne iný ako počas nej, keď začal tvrdo útočiť. Moderátor pre Denník S uviedol, že také zlo ako od Blahu nikdy v živote nezažil a poskytol našej redakcii exkluzívne video.

OPRAVA: V pôvodnom článku v desiatom odstavci zo znenia textu vyplývalo, že pán Pročko na zastupiteľstve potľapkal starostu obce Halič. V skutočnosti však šlo o miestneho poslanca.

Diskusia medzi Blahom a Pročkom, ktorú Nový Čas odvysielal v utorok 14. januára, priniesla viacero zaujímavých momentov. Poslanec Smeru napríklad tvrdil, aký je rád, že Ján Počiatek už nie je v politike a dodal, že už ani nie je ani v strane, takže ide o vec z minulosti. Moderátor a podnikateľ, ktorý v rodnej Haliči zamestnáva približne 20 ľudí, Blahovi vyčítal, že on a Smer „špinia na ľudí a hádžu na nich hnoj“.

Medzi štyrmi očami

Poslanec Smeru večer po debate s Pročkom na sociálnej sieti tvrdil, že ho chcel kandidát OĽaNO po diskusii napadnúť. „Po relácii na mňa vrieskal, nech si to rozdáme medzi štyrmi očami a vyzeralo to, že sa chce so mnou pobiť. Psychopat. Ako Matovič. Magor k magorovi sadá. Výborne som sa zabával,“ napísal smerák na Facebooku.

Známy moderátor a kandidát hnutia OĽaNO na poslanca NR SR v reakcii pre Denník S povedal, že tvrdenie Ľuboša Blahu nie je pravda a opísal veci z úplne iného pohľadu. Blaha ho vraj celý čas potichu urážal a kryl si pritom mikrofón, aby ho pri tom nebolo počuť.

„On si zakrýval mikrofón, nakláňal sa ku mne a rozprával mi potichu veci ako: ‚primitív, debil, kretén, hajzel‘. Toto on robil. Fuj, ja som nikdy v živote nikdy nič také zlé nezažil,“ povedal Pročko o debate s Blahom pre Denník S.

Na našu otázku, či je pravda, že si to chcel s poslancom Smeru rozdať medzi štyrmi očami, ako Blaha tvrdil, Pročko povedal, že ani to nie je pravda. „Ja som sa ho len opýtal: ‚Takto by ste mi nadávali aj medzi 4 očami?‘. Toto som sa ho spýtal. On je neskutočný ako láme slová, uviedol.

Druhá tvár Blahu?

Pročko navyše poskytol Denníku S exkluzívne video, ktoré natočil krátko pred tým, ako sa s Blahom pustil do debaty v relácii Časovka. Na tomto zázname sa poslanec Smeru správa k Pročkovi až žoviálne. Pri príprave relácie si z neho Pročko ešte robí srandu, že by mal schovať brucho a Blaha len s úsmevom na perách odpovedá, že sa snaží.

Zaznievajú aj vtipy o poradí na kandidátke a Blaha sa zdanlivo úprimne smeje, že kým OĽaNO má vo voľbách poradové číslo 11. tak on má rovnaké číslo na kandidátke Smeru.

Takýto obraz poslanca Smeru je však celkom iný ako ten, ktorý sa naskytol v samotnej debate s Pročkom. Čo predchádzalo ostrej diskusii plnej invektív si pozrite sami.

Ľuboš Blaha a Jožo Pročko pred diskusou v relácii Časovka (Zdroj: J.Pročko)

Napadnutie starostu a kúpa námestia

V debate prišlo aj na vyťahovanie minulosti a Blaha v jednom momente obvinil Pročka z toho, že v roku 2012 napadol vtedajšieho starostu Haliče počas mestského zastupiteľstva. To však podľa kandidáta hnutia OĽaNO zase nie je pravda.

„Na jednom zastupiteľstve mal starosta svojich ľudí a odsúhlasili mu zvýšenie platu. U nás v dedine je skupina postihnutých detí, ktorým naša neziskovka pomáha, ale im peniaze nedali. Ja som ho tak (jedného z poslancov pozn. red.) potľapkal po chrbte. Je pravda, že som ho potľapkal tak ako včera Blahu. Jednoducho som mu ťapol v tom zmysle, že toto ste teda v úvodzovkách výborne urobili. Je to v nejakej zápisnici, ale ja som to neriešil, lebo to bola hlúposť,“ povedal Pročko pre Denník S s tým, že vec nikdy neriešila polícia.

Blaha v diskusii obvinil Pročka aj z toho, že chcel v Haliči kúpiť námestie, ale ani to vraj nie pravda. „Ja mám neziskovkou a kúpil som tu (v Haliči) národnú kultúrnu pamiatku, ktorú opravujem za svoje peniaze. Od štátu nemám nič, ale je tam tak šikmo plot a my sme chceli, aby bol rovno. Je to z námestia 32 metrov štvorcových, ktoré sme chceli kúpiť“ povedal moderátor.

Zbabraný život?

V druhej časti relácie smerák podľa Pročka znervóznel, keďže si už ani moderátor nedával servítku pred ústa.

„Mňa oslovil Nový Čas, či by som šiel s Blahom do diskusie a ja som sa spýtal, či tam mám ísť. Matovič povedal, že on by s ním nešiel do debaty. Ja som povedal, že mám čisté svedomie, že som nič neukradol. Čo je na tom, že som chcel kúpiť námestie, ja investujem v svojej rodnej dedine všetky svoje peniaze. Mám tam dva penzióny a neziskovku, zamestnávam 20 ľudí a keď som to povedal, tak sa Blaha začal rehotať,“ povedal Pročko v krátkom rozhovore pre Denník S.

Na záver kandidát OĽaNO dodáva, že Blaha ho urazil až vo chvíli, keď mu povedal, že má zbabraný a spackaný život, čo Pročko ako úspešný moderátor, herec a podnikateľ rázne odmieta a považuje to za útok proti svojej rodine.

Blaha: Klame, je emočne labilný

Vládny poslanec na margo obvinení povedal, že populárny zabávač klame až sa práši a vraj to potvrdia aj redaktori Nového Času. „Žiadne nadávky mimo mikrofón som mu nehovoril, to je čistá lož. Len psychopat si niečo takto len tak vymyslí,” vraví pre Denník S Ľuboš Blaha.

Vraj po ňom Pročko po relácii vybehol s tým, aby mu to povedal do očí a prítomní sa nestačili diviť. “Hovorím mu – pokoj, neberte politiku osobne. A on začal vrieskať, že som podlý, zákerný a vraj je telocvikár a že by mi ukázal…” pokračuje poslanec a dodáva, že ak by v okolí neboli ľudia, fyzicky by ho napadol. Podľa neho je navyše Pročko emočne labilný.

Dostanem nobelovu cenu za mier.

Dnes druha cast sociopatickeho teroru.

Gepostet von Jožo Pročko – stránka am Mittwoch, 15. Januar 2020

— Tomáš Pilz

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

2

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...