Tóth: Kočner zosnoval vraždu Kuciaka. Nemám o tom pochybnosti

Marian Kočner (Zdroj: SITA)

Pojednávanie vo veci úkladnej vraždy investigatívneho novinára portálu Aktuality.sk a jeho priateľky graduje. Je to následok výpovede niekdajšieho blízkeho Kočnerovho spolupracovníka Petra Tótha. Ten sa doslova pred pár minútami nechal počuť, že si je istý, že za vraždou Jána Kuciaka a jeho snúbenice stoja obžalovaní Marian Kočner a Alena Zsuzsová.

„Nemám pochybnosti o tom, že títo dvaja ľudia spolu zosnovali a objednali vraždu Jána Kuciaka,” vyhlásil Tóth. Kočner po tomto skonštatovaní vraj nehybne sedel a pozeral smerom na Tótha, ktorého nazýval bratom.

Peter Tóth (Zdroj: SITA)

Pred tým tiež zaznelo, že za túto prácu zinkasoval najmenej 30 až 40-tisíc eur v hotovosti, že na sledovaní novinárov, ktoré viedlo k vražde sa podieľal aj nitriansky podnikateľ Norbert Bödör a že jedným z prvých sledovaných žurnalistov bol Štefan Hríb, známy vďaka modereovaniu relácie Pod Lampou či šéfovaniu periodiku .týždeň.

Advokát poškodených Daniel Lipšic sa na margo toho vyjadril, že nechce predčasne hodnotiť svedectvo. Tóthovu výpoveď však považuje za dôveryhodnú, keďže ju možno porovnať s údajmi uvedenými v Threeme. Pojednávanie potom prerušila prestávka.

— TOD

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter