Akoby hrali muži proti deťom, zhodnotil tréner Košíc Draisaitl po vysokej prehre na ľade Slovana

HC Slovan Bratislava - HC Košice, Bratislava, 14. január 2020 (Zdroj: SITA)

Utorňajší šláger hokejovej Tipsport ligy medzi bratislavským Slovanom a HC Košice dlho pripomínal šachovú partiu, napokon sa však zmenil na jednoznačnú záležitosť niekdajšieho účastníka KHL.

“Belasí” triumfovali 6:1 a svoju víťaznú sériu predĺžili na štyri duely. Navyše, dosiahli najvyššie víťazstvo nad odvekým rivalom od 28. novembra 2000. Vtedy zdolali “oceliarov” pred domácimi fanúšikmi 8:0.

Gólový účet štvrtého vzájomného zápasu v aktuálnom ročníku otvoril sviatočný strelec – obranca Patrik Bačik. Dvadsaťštyriročný bek bol na konci akcie, ktorú odštartoval odvážnym prienikom cez stredné pásmo. “Vedeli sme, že to bude prakticky play-off zápas. Prvá tretina bola dosť vyrovnaná, potom sme trošku prevzali iniciatívu a vypracovali si náskok. Stále sme sa tlačili do bránky, podarilo sa nám streliť nejaké góly a následne už bol priebeh zápasu v našich rukách. Myslím si, že sme hrali zodpovedne a mali sme málo vylúčení. Takto musíme hrať aj v budúcnosti,” povedal Bačik po zápase.

Košice napriek vysokej prehre zostali na čele tabuľky. Prišli však o 16-zápasovú sériu aspoň s jedným bodom. Podľa trénera Petra Draisaitla to však raz muselo prísť. “Čaká to na každého, dnes sme to boli my. Verím však, že nám táto facka pomôže a uvedomíme si, že nie sme takí dobrí, ako to vyzerá v tabuľke. Trochu mi to pripadlo, ako keby hrali muži proti deťom. S výnimkou gólu, ktorý sme strelili, tak neviem, či sme vyhrali nejaký súboj o puk. Výsledok je logickým vyústením toho, čo sa dialo na ľade,” povedal Draisaitl na pozápasovej tlačovej konferencii.

Rozhodujúcim faktorom boli presilové hry, v ktorých Slovan strelil až tri góly. V druhom domácom zápase sa strelecky presadil Tomáš Matoušek, ktorý opäť ťažil z dobrej orientácie v priestore pred bránkou. Rodák z Banskej Bystrice si pochvaľoval aj vynikajúcu divácku kulisu. “Každému hráčovi sa hrá dobre, keď príde na zápas deväťtisíc ľudí. Hodnotím to pozitívne, rovnako ako zisk troch bodov. Myslím si, že sme podali dobrý výkon a tento štandard si musíme udržať. Musíme sa držať toho, že sa chceme stále zlepšovať,” skonštatoval Matoušek.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...