Slovensko má po utorku istotu štyroch medailí na ZOHM

Nikola Janeková (Zdroj: hockeyslovakia.sk)

Slovensko má po utorku istotu štyroch medailí na III. zimných olympijských hrách mládeže vo švajčiarskom Lausanne, o všetky cenné kovy sa postarajú reprezentanti SR v hokeji troch proti trom.

Medzi chlapcami si v stredajšom finále zahrá Peter Repčík ako člen červeného tímu, v súboji o bronz proti sebe nastúpia Adam Sýkora v čiernom tíme a Rastislav Eliáš v hnedom výbere. Medzi dievčatami sa vo finále predstaví Nikola Janeková s čiernym kolektívom, v zápase o bronz proti sebe budú hrať Ivana Látková s hnedým tímom a Zuzana Dobiášová v modrom tíme.

Mám z toho zimomriavky po celom tele. Budem mať medailu z olympiády, je to skvelý pocit a už teraz som šťastná,” povedala po utorkovom semifinále šťastná Nikola Janeková pre oficiálny web Slovenského olympijského a športového výboru (SOŠV). Na finálový zápas sa teší aj Repčík. “Je to zápas ako všetky ostatné, len o niečo špeciálnejší… A ideme ho vyhrať!” poznamenal.

V utorkových súťažiach obsadila biatlonistka Ema Kapustová 8. miesto v rýchlostných pretekoch dievčat na 6 km, od cenného kovu ju delilo 31,6 sekundy. Medzi chlapcami na 7,5 km klasifikovali Mateja Gregora na 46. priečke, Matej Badáň skončil na 78. stupienku a Bruno Matovič na 83. poste.

V skialpinizme Laura Kovárová a Matúš Černek ako miešaného tímu Európy obsadili v štafetách 9. miesto z jedenástich kolektívov. V zjazdovom lyžovaní Rebeka Jančová skončila pätnásta v slalome dievčat. Po prvom kole jej patrila 23. priečka, v konečnom účtovaní ju od medaily delilo 3,76 s. V slalom chlapcov bol Teo Žampa po prvom kole na 34. stupienku, v druhom urobil v hornej časti chybu a klesol na konečné 39. miesto.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...