Harabin ukázal rozsudok, podľa ktorého kňaza Janíka neodsúdil. Hlina: Klamár a opilec

Štefan Harabin a Alojz Hlina (Zdroj: SITA/Denník S/Youtube)

Vášne okolo Harabinovej úlohy v odsúdení kňaza Bystríka Janíka neutíchajú. Bývalý predseda najvyššieho súdu v nedávnej relácii TA3 a aj na svojom profile na sociálnej sieti argumentoval tým, že on Janíka oslobodil. Toto rozhodnutie však následne zrušil krajský súd, ktorý žiadal jeho odsúdenie. Predsedovi KDH Alojzovi Hlinovi to však nestačí a považuje Harabina za klamára a opilca. Pýta sa, prečo Harabin nemával v televízii druhým rozsudkom, podľa ktorého Janíka odsúdil.

V nedeľnom programe TA3 V Politike bývalý predseda Najvyššieho súdu SR Štefan Harabin reagoval na obvinenia, že počas minulého režimu odsúdil františkánskeho kňaza Bystríka Janíka. Svoje argumenty, prečo to nie je pravda, napísal aj v príspevku na sociálnej sieti.

„Dnes som zverejnil dôkaz o tom, že senát okresného súdu pod mojím vedením oslobodil františkánskeho kňaza Bystríka Janíka,“ píše Harabin v príspevku. Podľa neho však niektorí ľudia aj tak pokračujú v očierňovaní jeho osoby, buď účelovo, alebo pre nepochopenie práva.

Nariadil to krajský súd

Volebný líder strany Vlasť vysvetľuje, že senát pod jeho vedením Janíka oslobodil, avšak prokurátor sa proti rozsudku odvolal na krajský súd. Ten už nesúhlasil s oslobodením kňaza a ako nadradený súd podriadenému súdu nariadil, aby Janíka odsúdili.

„Preto by sa všetci tí, ktorí by chceli nespravodlivo hodiť vinu na mňa, mali pýtať, kto bol prokurátor a kto boli sudcovia krajského súdu, ktorí nariadili Bystríka Janíka odsúdiť,“ dodáva Harabin. Ťarcha z tohto rozsudku má teda podľa Harabina ležať na ich pleciach.

TU JE DÔKAZ O TOM, ŽE SENÁT POD MOJÍM VEDENÍM OSLOBODIL KŇAZA BYSTRÍKA JANÍKA A ŽE HLINA A KOLLÁR O MNE KLAMALI. A…

Gepostet von Štefan Harabin am Sonntag, 12. Januar 2020

📌DOSŤ BOLO KLAMSTIEV. MÔJ SENÁT FRANTIŠKÁNA BYSTRÍKA JANÍKA O-SLO-BO-DIL! TAKÁ JE PRAVDA A TU JE DÔKAZPriatelia, dosť…

Gepostet von Štefan Harabin am Sonntag, 12. Januar 2020

Hlinovi to nestačí

O deň neskôr na to reagoval predseda KDH Alojz Hlina. Ten zverejnil na sociálnej sieti príspevok, v ktorom tvrdí, že Harabin je nielen klamár, ale aj obrovský zbabelec, „ktorý kvôli svojej kariére zničil život kňazovi“.

Hlina reaguje na to, že Harabin v TA3 argumentoval rozsudkom, podľa ktorého Janíka oslobodil. „Jeho senát pátra Bystríka Janíka v prvom kole neodsúdil preto, lebo ten kňaz nič neurobil a nie preto, že Harabin bol hrdina,“ píše predseda kresťanských demokratov.

Harabin ho nežaluje. Zatiaľ

Dodáva, že Harabin zohral nechutnú úlohu v tomto procese. Dôvodom malo byť, že rôzni členovia ŠtB a podobní opilci ako spomínaný sudca, museli vykazovať prácu. Keďže sa podľa názoru Alojza Hlinu len opíjali a nič nerobili, potrebovali tak zinscenovať nejaký proces, aby vykázali aktivitu pre nadriadených.

„Aby sa to podarilo a vykázali výsledok, potrebovali nejakého zbabelého sudcu,“ píše ďalej Hlina. Tým sudcom mal byť podľa vyjadrenia kresťanských demokratov Štefan Harabin. „Prečo Harabin v televízii nemával rozsudkom, ktorým ho odsúdil?“ dodáva.

Hlina nakoniec poznamenáva, že Harabin ho označuje za klamára pre jeho obvinenia z odsúdenia Janíka. Pýta sa následne všetkých sudcových podporovateľov, že ak skutočne klame, tak prečo ho Harabin nežaluje.

Harabin je klamár a nie len to, je to to ešte aj obrovský zbabelec, ktorý kvôli svojej kariére zničil život…

Gepostet von Alojz Hlina am Montag, 13. Januar 2020

— Juraj Orolín

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...