Szabó tvrdí, že chceli Kuciaka len zbiť a mŕtveho ho už našli

Tomáš Szabó (Zdroj: SITA)

Novinára Jána Kuciaka mali podľa zadania Zoltána Andruskóa zbiť, nie zavraždiť. Pred senátom Špecializovaného trestného súdu v Pezinku to dnes povedal bývalý policajt Tomáš Sz. Dodal, že Andruskó mu v zime 2017 povedal, že hľadá niekoho, kto by „zbil, respektíve prefackal jednu osobu”, ktorá robí nejakým dotyčným zle. Podľa vlastných slov nemal Tomáš Sz. o túto vec záujem, no prejavil ho jeho bratranec, bývalý vojak Miroslav M. Dôvodom bolo, že mal finančné problémy. Za zbitie Kuciaka mali podľa Tomáša Sz. sľúbených 1 500 eur, pričom 500 si mal nechať Andruskó. Ten mal dvojici povedať, že terčom má byť „nejaký mladý novinár”, meno Kuciak im však nič nehovorilo.

Tomáš SZ. podľa vlastných slov niekoľkokrát navštívil obec Veľká Mača, pretože si chcel kúpiť moped Babetta. Jeden si tam vraj už v minulosti od miestneho obyvateľa kúpil. Niekoľkokrát s ním do obce išiel aj Miroslav M., pričom si bol opakovane obhliadnuť dom Kuciaka. V inkriminovaný deň 21. februára 2018 podľa Tomáša Sz. vnikol Miroslav M. do Kuciakovho domu, našiel tam však len dve mŕtve telá. Tiež povedal, že to chcel ohlásiť na polícii, Miroslav M. bol však proti. Keď sa na celú vec potom pýtal Andruskóa, ten mu údajne povedal, aby sa nestaral, lebo „zle pochodí”.

Pokiaľ ide o vraždu podnikateľa Petra Molnára, Tomáš Sz. zdôraznil, že s ňou nemá nič spoločné. „Neviem, prečo si toto Miroslav M. na mňa vymyslel,” povedal s tým, že vzťahy s jeho bratrancom sa v poslednom období pokazili. V minulosti spolu napríklad vlastnili obchod na výživové doplnky, ktorý podľa neho Miroslav M. zničil. Na otázky procesných strán Tomáš Sz. odmietol odpovedať.

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry podal obžalobu na Tomáša Sz., Miroslava M., Alenu Zs. a tiež Mariana K. Všetci menovaní sú stíhaní väzobne, u Mariana K. je však dôvodom kauza údajného falšovania zmeniek v hodnote desiatok miliónov eur. Obžaloba v tomto prípade bola podaná pre šesť skutkov, z toho dve úkladné vraždy. Jedna sa týka Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej, druhá podnikateľa Petra Molnára z Kolárova z roku 2016 (v tomto prípade sa obžaloba týka iba Miroslava M. a Tomáša Sz.). V prípade uznania viny hrozí obvineným trest 25 rokov alebo doživotie.

Jána Kuciaka a jeho partnerku zastrelili vo februári 2018 v ich dome v obci Veľká Mača. Kuciak pracoval ako investigatívny novinár pre portál Aktuality.sk. V rámci svojej činnosti sa zameriaval aj na kauzy spojené s Marianom K.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...