Fico: Kiska a ďalší tancujú na hroboch Kuciaka a Kušnírovej

Robert Fico (Zdroj: SITA)

Plnú zodpovednosť za vraždu investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej nesie Robert Fico a jeho strana Smer-SD. Na dnešnej tlačovej konferencii to povedal predseda strany Za ľudí a exprezident Andrej Kiska. Fico reaguje tvrdou kritikou opozície.

Fico nenechal Kiskove slová bez povšimnutia a reagoval na Facebooku, kde v krátkom statuse tvrdo kritizuje vyjadrenie vedenia strany Za ľudí. „Tak, ako bolo hanebné a odporné politické zneužitie smrti dvoch mladých ľudí bezprostredne po vražde, rovnako je to hanebné a odporné aj teraz, keď sa začal súdny proces. Andrej Kiska i ďalší opoziční politici sa neštítia ničoho a tancujú na hroboch novinára a jeho snúbenice. SMER – SD sa tvrdo ohradzuje voči akýmkoľvek snahám spájať ho s touto tragédiou a pripomína, že počas jeho vlády boli páchatelia zadržaní, obžalovaní a postavení pred súd,“ napísal Fico na svojom profile na sociálnej sieti.

Predseda strany Za ľudí a exprezident Andrej Kiska povedal, že zodpovednosť za vraždu novinára a jeho partnerky nesie Smer a jeho predseda Robert Fico. Rovnaký názor ako exprezident mal na vec aj podpredseda strany Za ľudí a bývalý spoluorganizátor protivládnych protestov Za slušné Slovensko Juraj Šeliga. „Dnešný súdny proces je jeden z najdôležitejších v novodobej histórii Slovenska. Očakávame prísny trest pre všetkých, keďže takýto ohavný čin na Slovensku nemá obdobu,“ uviedol na tlačovej konferencii podpredseda strany Za ľudí Juraj Šeliga.

Šeliga zopakoval, že plnú zodpovednosť za túto vraždu nesie Robert Fico a strana Smer-SD, keďže oni dovolili Marianovi Kočnerovi, aby mal krytie na najvyšších miestach. „Bola to chladnokrvne objednaná vražda novinára, ktorý poukazoval na kauzy Mariana K. a strany Smer. Akokoľvek zle sa mu počúvajú tieto reči, budeme to opakovať, lebo boli zavraždení nevinní mladí ľudia,“ vyhlásil Šeliga.

Reakcie parlamentných aj mimoparlamentných strán na proces s pravdepodobnými vrahmi Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej sme priniesli TU.

Tak, ako bolo hanebné a odporné politické zneužitie smrti dvoch mladých ľudí bezprostredne po vražde, rovnako je to…

Gepostet von Robert Fico am Montag, 13. Januar 2020

— SITA, TOP

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...