Prikázali, aby si ľahol na zem, potom prišli výstrely. Marček priznal aj vraždu podnikateľa Molnára

Miroslav Marček (Zdroj: SITA)

Bývalý vojak Miroslav Marček, ktorý priznal, že zastrelil novinára Jána Kuciaka a jeho partnerku Martinu Kušnírovú, dnes pred senátom Špecializovaného trestného súdu v Pezinku opísal aj vraždu podnikateľa Petra Molnára z Kollárova z roku 2016.

Ako uviedol vo svojej výpovedi, v lete roku 2016 dostal jeho bratranec, bývalý policajt Tomáš Szabó informáciu, že Molnár má doma odložených 70-tisíc eur. Podľa Miroslava Marčeka sa následne rozhodli, že sa o tieto peniaze obohatia. Takisto sa rozhodli, že lúpež vykonajú, keď bude Molnár doma. Podnikateľ sa podľa Miroslava Marčeka poznal s Tomášom Szabóm, pričom sa spolu chodili zabávať do Maďarska. „Hrozilo, že ho identifikuje, ak ostane na žive,” uviedol s tým, že z tohto dôvodu sa rozhodli Molnára pri lúpeži usmrtiť. Za týmto účelom si zadovážili zbraň, pričom Miroslav na ňu vyrobil tlmič.

Do domu Molnára vnikli obaja páchatelia 16. decembra 2016. Molnárovi prikázali, aby si ľahol na zem a opýtali sa ho, či je ešte niekto v dome. Keď povedal, že nie, Miroslav Marček ho podľa vlastných slov dvakrát strelil do hlavy. Spomenutú sumu však v jeho dome nenašli, odniesli si maximálne tisíc eur.

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry podal obžalobu na Tomáša Szabóa, Miroslava Marčeka, Alenu Zsuzsovú a tiež Mariana Kočnera. Všetci menovaní sú stíhaní väzobne, u Mariana Kočnera je však dôvodom kauza údajného falšovania zmeniek v hodnote desiatok miliónov eur. Obžaloba v tomto prípade bola podaná pre šesť skutkov, z toho dve úkladné vraždy. Jedna sa týka Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej, druhá podnikateľa Petra Molnára z Kolárova z roku 2016 (v tomto prípade sa obžaloba týka iba Miroslava Marčeka a Tomáša Szabóa). V prípade uznania viny hrozí obvineným trest 25 rokov alebo doživotie.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...