Denník S označila agentúra za dezinformačný. Bránili sme sa, úspešne

Denník S (Zdroj: Archív DS)

Boj proti klamstvám a dezinformáciám na internete niekedy môže zájsť za hranice opodstatnenej kritiky. Takéto niečo sa stalo aj Denníku S, ktorý bol napriek svojej krátkej existencii označený dokonca za „stálicu“ dezinformačných webov. Po vyjasnení situácie s autorom štúdie, ktorá tak Denník S označila, bol náš web z tohto zoznamu odstránený.

V článku na webe Startitup.sk s názvom „Slovenskému internetu vládnu dezinformácie a nezmysly…“ sa preberala popularita údajných dezinformačných webov na slovenskom internete. V danom texte sa cituje štúdia mimovládky Crassus Consulting.

V rámci tejto štúdie bol vyvodený aj záver, že Denník S patrí „k stálici“ dezinformačných webov na slovenskom internete.

Prirodzene, s takýmto označením náš denník nemohol súhlasiť a považovali sme za potrebné túto situáciu okamžite riešiť. Zároveň treba podotknúť, že už krátko po vydaní tohto článku upozornil portál Infosecurity.sk na možné chyby v metodológii a postupoch štúdie.

Šéf Inforsecurity Victor Breiner sa zároveň dôrazne dištancoval od šéfa Crassus Consultingu Matúša Záhradníka ako aj od „použitých postupov a záverov jeho analýz“.

Došlo k náprave

Denník S zároveň poprosil o zverejnenie vyjadrenia k záverom tejto „štúdie“, v ktorom sa dištancoval od označenia „dezinformačný web“.

„Označenie Denníka S za dezinformačné médium absolútne odmietame. Netajíme sa tým, že sme národno-konzervatívny portál, poskytujeme však priestor pre vyjadrenie všetkým stranám. Priznanie politickej orientácie pritom absolútne zodpovedá západným štandardom, kde existujú rešpektované konzervatívne, liberálne či ľavicové médiá a nie je to neobvyklé ani na Slovensku,“ povedal šéfredaktor Denníka S Peter Števkov.

Doplnil, že na našom webe sa nachádza cca 3 200 článkov a zatiaľ sme boli upozornení na dve faktické chyby, ktoré sme následne opravili.

Kontaktovali sme zároveň pána Záhradníka so žiadosťou o vysvetlenie, resp. poskytnutie konkrétnych dôkazov o šírení dezinformácií. V prípade, že by takéto dôkazy neboli k dispozícií (neboli), žiadali sme o odstránenie Denníka S z tohto zoznamu. Zároveň sme pána Záhradníka požiadali aj o korekciu jeho vyjadrení pre portál Startitup.sk.

Stalo sa však viac ako to a celá štúdia bola odstránená zo stránky agentúry Crassus Consulting. Zároveň bola zmienka o Denníku S odstránená aj zo spomínaného článku.

Pre Denník S pritom nejde o prvú skúsenosť tohto druhu. V septembri nás medzi monitorované stránky s označením konšpirátori zaradil portál Blbec.online. Správcov portálu sme preto požiadali, aby bolo toto označenie odstránené alebo náležite odôvodnené. K dnešnému dňu je situácia taká, že hoci je Denník S portálom naďalej monitorovaný, medzi konšpirátorskými stránkami už nefiguruje.

— Tím Denník S

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter