VIDEO Fico mi venoval infantilné video, to je ako úroveň jeho politiky, odkazuje Sulík

Richard Sulík (Zdroj: SITA)

Namiesto vlakov zadarmo radšej veľké zľavy a aj na autobusy. Tak odpovedá Richard Sulík na video z dielne Smeru, v ktorom parodovali predsedu SaSky. Sulík dodáva, že síce bolo video od Fica „vtipné“, uvítal by radšej odbornú debatu na tému vlakov zadarmo.

Predseda strany Sloboda a Solidarita Richard Sulík zverejnil na svojej stránke na sociálnej sieti Facebook video, v ktorom odpovedá strane Smer. Tá vo svojom poslednom videu parodovala práve Sulíka.  

„Robert Fico mi dnes venoval také vtipné video, možno trochu infantilné, ale to je ako úroveň jeho politiky,“ začína Sulík. Reaguje na kritiku Smeru, že by chcel zrušiť vlaky zadarmo a hovorí, nech sa najprv pozrieme, aký je stav.

Opisuje teda súčasnú situáciu, kde študenti a dôchodcovia neplatia za prepravu vlakom. „Potom to vyzerá tak, ako práve teraz vidíte,“ dodáva, zatiaľ čo na videu sú zobrazené zábery z preplnených slovenských vlakov.

Odpoveď istému RF

VLAKY ZADARMO – ODPOVEĎ NA INFANTILNÉ VIDEO R. FICA 🤡SaS po februárových voľbách skoncuje s nerovnosťou medzi obyvateľmi rôznych regiónov a miesto vlakov zadarmo zavedie VEĽKÉ ZĽAVY na vlaky a AJ AUTOBUSY pre dôchodcov a študentov. Je nehorázne klamať, že je niečo zadarmo. Nie je. Ešte horšie ale je, keď takýmto sociálnym inžinierstvom znevýhodňujeme tých dôchodcov a študentov, ktorí vo svojom bydlisku nemajú prístup k železniciam. Viem, že to znie po toľkých rokoch naivne, ale od RF by som sa niekedy rád dočkal aj odbornej diskusie. 💚 Nezabudnite, že už v sobotu 11. januára predstavujeme náš program. Bude to super! :)_____________________________________________Objednávateľ: Sloboda a Solidarita, Priemyselná 8, 821 09 Bratislava, IČO: 42139333Dodávateľ: Ideamedia, s.r.o., Majerníkova 8, 841 05 Bratislava, Slovakia IČO: 3574813

Gepostet von Richard Sulik am Dienstag, 7. Januar 2020

Prečo nie aj autobusy?

Šéf liberálov následne vysvetľuje, ako by to spravili oni. Nechcú dať niečo úplne zadarmo. „To sa sami klameme, keď si myslíme, že je niečo úplne zadarmo,“ hovorí.  

Ako chytrejší návrh by Sulík videl udeliť týmto skupinám ľudí vysoké zľavy – na úrovni 75 alebo 85 percent. Takto si budú môcť dôchodcovia či študenti stále tie lístky dovoliť. Ale to nie je všetko.

„Finta je v tom, že si zľavu budú môcť uplatniť nielen na vlaky, ale aj na autobusy,“ vysvetľuje predseda SaSkárov. To je preto, lebo nie každý človek má prístup k železnici.

Podľa Sulíka je to spravodlivé riešenie, pri ktorom nebude dochádzať k „preplneným situáciám“. „Takže pozdravujem Roberta Fica. Úprimne, uvítal by som odbornejšiu diskusiu,“ zakončuje video.

— JOR

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...