Tisíce poľských moriek zabila vtáčia chrípka

Ilustračný obrázok (Zdroj: Unsplash.com)

Vtáčia chrípka je zodpovedná za úhyn najmenej 25-tisíc moriek na poľských hydinových farmách blízko hraníc s Ukrajinou a Bieloruskom. Oznámili to vo štvrtok úrady na východe Poľska. Tie teraz plánujú utratiť desaťtisíce vtákov v okolí mesta Lubartówa v Lubelskom vojvodstve, významnom hydinárskom regióne. Polícia blokuje prístup do zasiahnutej oblasti.

Hlavný regionálny veterinár Pawel Piotrowski vo štvrtok potvrdil, že za úhyn moriek na dvoch farmách v obci Stary Uścimów, 45 kilometrov od hraníc s Ukrajinou a Bieloruskom, môže smrtiaci vírus H5N8. Ako sa vírus na farmy dostal, ostáva nejasné.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter