V súvislosti s požiarom v nemeckej zoo vyšetrujú matku a jej dve dcéry

Zničený výbeh v ZOO (Zdroj: SITA)

V súvislosti s požiarom v zoologickej záhrade v nemeckom meste Krefeld zadržali tri ženy. Matka a jej dve dcéry, všetky vo veku od 30 do 60 rokov, sú podozrivé z toho, že počas novoročnej oslavy vypustili lietajúce lampióny, ktoré zrejme zapríčinili požiar.

Prokurátor potvrdil, že čelia obvineniu z podpaľačstva z nedbanlivosti, za čo im hrozí maximálne päť rokov za mrežami.

Požiar zabil viac ako 30 zvierat, medzi nimi aj päť orangutanov, dve gorily, šimpanza a ďalšie jedince. Hasičom sa podarilo zachrániť len dva šimpanzy.

Ženy si objednali na internete päť lampiónov, pričom nevedeli, že ich použitie je v Nemecku protizákonné. Šéf kriminálnej polície označil všetky tri ženy za “úplne normálnych, rozumných a zodpovedných ľudí” a podľa neho sú veľmi odvážne, keď sa prihlásili na polícii, čím úradom uľahčili náročné vyšetrovanie.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Predseda vlády Durínska sa ospravedlnil za komentáre o Merkelovej

Predseda vlády Durínska sa ospravedlnil za komentáre o Merkelovej

Predseda vlády nemeckej spolkovej krajiny Durínsko Bodo Ramelow sa ospravedlnil za to, že nedávno označil kancelárku Angelu Merkelovú prívlastkom „malá Merkelová“. Uviedol, že ho to mrzí, pretože sa neúmyselne správal ako „macho“. Ramelow vyslovil ľútosť nad výrazom „Merkelchen“,..

Odoberajte náš newsletter