Transexuálny hádzanár je naštvaný: Spoluhráčky sa s ním nechcú sprchovať a nezobrali ho na svetové majstrovstvá žien

Jeden z najznámejších transrodových športovcov súčasnosti, austrálsky hádzanár Callum "Hannah" Mouncey (Zdroj: Facebook)

V Austrálii nedávno riešili prípad nahnevaného transexuálneho hádzanára, ktorý napísal článok o tom, ako ho pre osobné nezhody nezobrali na svetový šampionát žien v hádzanej. Viesť k tomu mali spory so spoluhráčkami, ktoré nechceli, aby sa s nimi sprchoval alebo prezliekal, aj keď sa on sám považuje za ženu.

Austrálsky hádzanár Callum „Hannah“ Mouncey, ktorý sa považuje za ženu, hrá za ženský tím v Austrálii. Na majstrovstvá sveta v hádzanej, ktoré sa konali v Japonsku, ho však odmietli zobrať.

Mouncey napísal pre austrálsky LGBT denník Star Observer esej, kde sa rozčuľuje nad týmto rozhodnutím.

„Áno, môžem to potvrdiť, že som bol vynechaný z tímu na Majstrovstvá sveta, pretože niektoré hráčky v tíme nechceli, aby som sa s nimi sprchoval alebo používal šatne pred zápasmi a po nich,“ píše Mouncey. Tvrdí, že iný dôvod mu nie je známy.

Nemajú ho radi

Vo svojom článku tiež píše, že podľa svojho názoru má právo sprchovať sa a prezliekať v rovnakých šatniach ako jeho spoluhráčky. Tento jeho postoj však viedol k názorovým rozkolom v tíme.

Hádzanár dodáva, že ho teda nevybrali najmä preto, lebo ho nemajú radi. „A dôvod prečo ma nemajú radi je ten, že som povedal manažérovi a nepriamo teda aj hráčkam, kam sa môžu strčiť, keď mi hovoria, kde sa nemôžem sprchovať alebo prezliekať,“ píše.

Ženy konali správne, hovorí konzervatívna aktivistka

Rozhodnutie hádzanárok pochválila hovorkyňa pre národno-konzervatívnu organizáciu Binárna Austrália Kerralia Smithová. Tá tvrdí, že odmietnutím Mounceyho v ich šatniach hájili výsostné práva žien na svoje vlastné priestory.

„Tieto ženy majú každé právo na čisto ženské priestory na sprchovanie a prezliekanie. Sú odvážne a majú pravdu, keď nechcú mužov vo svojich súkromných priestoroch,“ dodáva Smithová.

Callum Mouncey hral v rokoch 2012 až 2016 v národnom mužskom tíme Austrálie. Hádzanár veril, že jeho účasť na ženských majstrovstvách by bola „víťazstvom“ pre medzirodových (transgender) ľudí.

— JOR

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

2

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...