Svet privítal rok 2020. Takto prebiehali oslavy v svetových metropolách

Konfety na Times Square (Zdroj: SITA)

Svet privítal rok 2020. Medzi najsledovanejšie novoročné oslavy patrí podujatie na newyorskom Times Square, kde vypustili približne 1400 kilogramov konfiet. Atmosféru spríjemnili aj interpreti ako Post Malone, BTS, Sam Hunt a Alanis Morissette.

Približne tri milióny ľudí oslavovali príchod nového roka na brazílskej pláži Copacabana, kde mohli sledovať aj 14-minútový ohňostroj, ktorý mal hmotnosť 15 420 kilogramov. Na bezpečnosť dohliadalo zhruba dvetisíc policajtov.

V Paríži zas pripravili svetelnú šou na Víťaznom oblúku a po polnoci aj ohňostroj. Polícia vytvorila v okolí Champs-Élysées bezpečnostnú zónu, zakázali alkohol a obmedzili dopravu. V dôsledku štrajku pracovníkov vo verejnej doprave zatvorili všetky linky metra, okrem dvoch automatických liniek a premávalo len zopár nočných autobusov.

Pápež František v Bazilike Svätého Petra vyzval ľudí, aby “budovali mosty a nie múry”. Počas zdravenia s veriacimi na Námestí svätého Petra pápeža jedna žena schytila za ruku a pritiahla k zábranám, pričom Svätý otec ju musel udrieť po ruke, aby ho pustila.

Rusom sa prihovoril prezident Vladimir Putin, ktorý ich vyzval, aby v novom roku všetci viac spolupracovali.

Aj v Londýne sledovali oslavujúci ohňostroj a zástupcovia mesta rozozvučali aj slávny Big Ben.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Belgicko od pondelka otvorí bary a reštaurácie

Belgicko od pondelka otvorí bary a reštaurácie

V Belgicku budú od pondelka otvorené bary a reštaurácie, ktoré zatvorili pred viac ako dvoma mesiacmi v rámci obmedzení na zastavenie šírenia nového koronavírusu. Stane sa tak v súvislosti s ďalšou fázou uvoľňovania obmedzení. Premiérka Sophie Wilmes v..