Turci zatkli päticu členov Islamského štátu, ktorá plánovala silvestrovské útoky v Ankare

Turecká vlajka - Ilustračný obrázok (Zdroj: pixabay.com)

Turecká polícia zatkla piatich ľudí podozrivých z členstva v extrémistickej skupine Islamský štát (IS), ktorí údajne plánovali vykonať teroristické útoky počas novoročných osláv v Ankare. Agentúra Anadolu v utorok informovala, že piatich cudzincov zadržali ráno počas razií v ich domoch. Vyšetrovanie ešte pokračuje a je možné, že vo väzbe skončia aj ďalší.

Súkromná tlačová agentúra DHA uviedla, že všetci zadržaní sú z Iraku a údajne sa pokúšali zaobstarať si zbrane a ďalšie vybavenie.

Anadolu dodáva, že dnešná akcia je súčasťou rozsiahlej celoštátnej operácie, v rámci ktorej za uplynulé dva dni zatkli takmer 170 podozrivých militantov z IS.

Práve extrémisti z tejto organizácie sa prihlásili k útoku, ktorý si počas osláv príchodu nového roka 2017 vyžiadal v istanbulskom klube 39 mŕtvych, väčšina z nich boli cudzinci.

V uliciach Istanbulu bude na dnešné oslavy dohliadať viac ako 44-tisíc policajtov a sedemtisíc žandárov. V Ankare nasadili 18-tisíc policajtov.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Venezuelský prezident Maduro poslal zásoby kyslíka do brazílskeho mesta Manaus

Venezuelský prezident Maduro poslal zásoby kyslíka do brazílskeho mesta Manaus

Venezuelský prezident Nicolás Maduro sa rozhodol poslať do Brazílie zásoby kyslíka, aby juhoamerickým susedom uprostred ďalšej vlny pandémie koronavírusu pomohol liečiť ľudí nakazených ochorením COVID-19. V nedeľňajšom vysielaní štátnej televízie schválil odchod konvoja šiestich cisternových vozidiel naložených kyslíkom..

Odoberajte náš newsletter