Plánujete už dovolenku na rok 2020? Takto vychádzajú sviatky a predĺžené víkendy

Ilustračné foto (Zdroj: Pixabay.com)

Sviatky a dni pracovného pokoja sú pre väčšinu zamestnaných ľudí príležitosťou, ako získať o niečo viac voľna bez toho, aby si čerpali dovolenku. Dobrou správou je, že na rok 2020 vychádza až 5 predĺžených víkendov. Tou zlou zase je, že viaceré sviatky a dni pracovného pokoja pripadli na víkendy.

Ak nepočítame prvý januárový deň, kedy si pripomíname vznik samostatnej Slovenskej republiky a 6. január (prvý predĺžený víkend), keď oslavujeme Zjavenie pána, teda ľudovo povedané Troch kráľov, tak prvé „veľké voľno“ čaká zamestnaných ľudí až v polovici apríla na Veľkú noc.

Veľkonočné sviatky sú už tradične pohyblivou záležitosťou v kalendári a tentokrát pripadne Veľký piatok na 10. apríla a sviatky sa skončia Veľkonočným pondelkom 13. apríla.

Určite poteší, že aj v máji sa môžeme tešiť na predĺžené víkendy, a to hneď dva na začiatku mesiaca. Sviatok práce oslavovaný každoročne 1. mája je v roku 2020 piatok a rovnako je to aj s Dňom víťazstva nad fašizmom (8. mája), ktorí si pripomíname o týždeň neskôr.

Oba májové dni pracovného pokoja vychádzajú na piatky, a tak sa ľudia môžu tešiť minimálne na predĺžené víkendy, alebo im stačí vziať si 4 dni dovolenky a môžu prvých desať májových dní využiť na krátku dovolenku.

Nasledujúce dva štátne sviatky – Sviatok sv. Cyrila a Metoda (5. 7.) a Výročie SNP (29. 8.) – vychádzajú žiaľ na víkendové dni, takže o voľne z práce sa v týchto prípadoch hovoriť nedá. Presne v polovici septembra to na chvíľu napraví deň pracovného pokoja, ktorý je pripomienkou Sedembolestnej Panny Márie (15. 9.) a vychádza na utorok.

Novembrový sviatok všetkých svätých (1. 11.) pripadol v roku 2020 na nedeľu, ale Deň boja za slobodu a demokraciu, ktorý oslavujeme 17. novembra, dáva znova možnosť na predĺžený víkend do utorka, ak si ľudia v pondelok vezmú deň dovolenky.

Na menej oddychu sa musíme pripraviť pred budúcimi Vianocami. Z troch vianočných dní voľna v podstate vypadne druhý sviatok vianočný, ktorý bude v sobotu.

Rodiny s deťmi môžu začiatkom roka rátať s jarnými prázdninami, ktoré sú na Slovensku rozdelené podľa krajov. Bratislavský, Nitriansky a Trnavský kraj majú jarné prázdniny od 17. do 21. februára. Banskobystrický, Žilinský a Trenčiansky kraj od 24. do 28. februára. Košický a Prešovský kraj od 2. do 6. marca. Letné prázdniny majú žiaci a študenti už tradične od 1. júla do 31. augusta.

—  TOP

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Na Darknete sa vakcíny predávajú za 200 až 1 000 eur

Na Darknete sa vakcíny predávajú za 200 až 1 000 eur

Experti spoločnosti Kaspersky preskúmali 15 rôznych predajných miest na Darknete. Našli ponuky na tri hlavné vakcíny proti ochoreniu COVID-19, Pfizer/BioNTech, AstraZenecu aj Modernu. Niektorí predajcovia však ponúkajú aj neoverené vakcíny. Väčšina predajcov pochádzala z Francúzska, Nemecka, Veľkej Británie..

Odoberajte náš newsletter