Ku krvavému bombovému útoku v Mogadiše sa prihlásilo hnutie aš-Šabáb

(Zdroj: SITA)

K zodpovednosti za krvavý bombový útok v somálskom hlavnom meste Mogadišo sa prihlásilo militantné islamistické hnutie aš-Šabáb. Spravilo tak prostredníctvom svojho hovorcu v audiospráve zverejnenej na webstránkach spriaznených s hnutím. Terčom bol podľa týchto údajov “nepriateľský turecký konvoj”.

Bomba umiestnená v nákladnom aute vybuchla v sobotu počas rannej špičky na rušnom kontrolnom stanovišti. O život prišlo 79 ľudí, prevažne univerzitných študentov, ďalších najmenej 125 osôb utrpelo zranenia. Medzi mŕtvymi sú aj dvaja bratia z Turecka.

Bol to jeden z najkrvavejších útokov v Mogadiše za posledné roky. Somálsky prezident z činu ihneď obvinil hnutie aš-Šabáb, ktoré je napojené na al-Káidu a usiluje sa o zvrhnutie somálskej vlády.

Najhorší bombový útok v Mogadiše sa odohral v októbri 2017, pričom o život pripravil viac než 500 ľudí. Predpokladá sa, že na svedomí ho má rovnako aš-Šabáb, skupina sa však k nemu, pravdepodobne pre veľký hnev verejnosti, nepriznala.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...