Ficove obvinenie stále trvá. Prokuratúra vyvrátila nepravdivé informácie

Robert Fico (Zdroj: SITA)

AKTUALIZÁCIA Pre pár týždňami zarezonovalo slovenskou spoločnosťou obvinenie expremiéra Roberta Fica za jeho podporu výrokov odsúdeného exposlanca ĽSNS Milana Mazureka na adresu rómskeho etnika z roku 2016. Podľa prvotných informácií TA3 malo byť predmetné obvinenie minulosťou. To, že vo veci malo byť už rozhodnuté ale dementovala hovorkyňa prokuratúry Andrea Predajňová.

„Dňa 20. decembra 2019 bola na Úrad špeciálnej prokuratúry doručená od vyšetrovateľa sťažnosť s odôvodnením, o ktorej doposiaľ nebolo rozhodnuté,“ uviedla hovorkyňa Andrea Predajňová na margo nepravdivých informácii spravodajskej TV TA3.

Pripomeňme, že vyšetrovateľ toho času obvinil bývalého premiéra a šéfa Smeru-SD zo súvisiacich trestných činov hanobenia národa, rasy a presvedčenia a z podnecovania k národnostnej, rasovej a etnickej nenávisti v súbehu s trestným činom schvaľovania trestného činu.

Napriek tomu, že najvyšší súd rozhodol, že extrémistické výroky exposlanca Milana Mazureka sú trestným činom a odsúdil ho za ne, Robert F. mal s nimi verejne súhlasiť a tak svoj postoj šíriť cez sociálne siete. Môže mu hroziť trest odňatia slobody na jeden až päť rokov,” uviedla pred mesiacom polícia na Facebooku.

Fico Mazureka nepriamo podporil formou slávneho videa, v ktorom tvrdil, že podobné veci ako kotlebovec si myslí celý národ a že orgány činné v trestnom konaní často nerozhodujú autonómne a na základe dôkazov, ale pod mediálnym tlakom.

— TOD

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...