Občas bolo podľa exministerky zdravotníctva jednoduchšie, keď po nej strieľali v južnom Sudáne

Ministerka zdravotníctva SR Andrea Kalavská (Zdroj: SITA)

Pri riadení ministerstva zdravotníctva bolo občas podľa Andrey Kalavskej jednoduchšie, keď po nej strieľali v južnom Sudáne počas občianskej vojny. “V niektoré rána sa mi veľmi ťažko vstávalo a išlo do práce. Bolo to náročné, ale keď máte cieľ, tak niečo znesiete,” povedala pre agentúru SITA bývalá ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská.

Ďalšiemu ministrovi zdravotníctva odporúča, aby svoju prácu robil s láskou, nadšením a radosťou. Je to podľa nej veľmi ťažká práca, ale keď za tým bude vidieť ľudský život, všetko sa bude zvládať oveľa ľahšie.

Exministerka by sama sebe spred dvoch rokov odporučila najmä pevné nervy a veľa trpezlivosti. “Ale zase by som sama sebe povedala: Keď vieš, prečo to robíš, je to v poriadku,” dodala bývalá šéfka rezortu.

Bývalú šéfku rezortu zdravotníctva mrzí, že sa ministerstvu nepodarila presadiť stratifikácia, následná starostlivosť a ani povinné očkovanie. “Tieto zákony sú veľmi obsiahle. Názvy majú jednoduché, ale sú rozsiahle. Veľmi som chcela zlepšiť domácu starostlivosť. Myslím si, že človek by mal byť v nemocnici čo najkratšie, zvládnuť akútny stav a ísť čím skôr domov. A doma mu treba vytvoriť také podmienky, aby mal k dispozícii agentúry domácej ošetrovateľskej starostlivosti či tímy paliatívnej starostlivosti, ktoré by mu pomohli,” vysvetlila.

Tiež je jej ľúto, že sa jej počas pôsobenia vo funkcii nepodarilo nájsť vhodnú formu obmedzenia zisku zdravotných poisťovní.

Bývalá šéfka rezortu nateraz nezvažuje návrat do politiky. “Ale na ministerstve som sa naučila – nikdy nehovor nikdy. Uvidíme, čo prinesie čas,” konštatovala. Exministerka sa podľa jej slov rozprávala s viacerými politickými stranami, ale vstupovať do žiadnej strany nemieni.

“Ja mám ľudí veľmi rada, a preto sa celý život snažím pomáhať. Pôjdem tam, kde dokážem svojimi schopnosťami pomôcť. A kde budem schopná pomôcť. Sedieť niekde, kde nemôžete pomôcť, nemá zmysel,” uzavrela.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Matovič chce predĺžiť núdzový stav. Kollár to vidí inak

Matovič chce predĺžiť núdzový stav. Kollár to vidí inak

Slovensko podľa predsedu Národnej rady SR Borisa Kollára (Sme rodina) nepotrebuje núdzový stav, ale postoj premiéra Igora Matoviča vraj chápe. Predseda vlády chce predĺžiť núdzový stav, aj po jeho skončení, aj keď viacerí ústavní právnici upozorňujú, že by..