Mladé Slovenky mrzí prehra s Češkami, prioritou záchrana medzi elitou

Počas zápasu B - skupiny elitnej divízie majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji hráčok do 18 rokov medzi Slovensko - Česko (Zdroj: SITA)

Slovenské hokejové reprezentantky do 18 rokov nenaplnili postupové ambície na domácich majstrovstvách sveta tejto vekovej kategórie. Po nedeľňajšej prehre 1:5 s českými rovesníčkami obsadili v základnej B-skupine posledné štvrté miesto a budú bojovať len o záchranu.

Už v pondelok od 20.30 h nastúpia na Zimnom štadióne Vladimíra Dzurillu v bratislavskom Ružinove proti Švajčiarkam, s ktorými absolvujú sériu o udržanie hranú na dve víťazstvá.

Mladé Slovenky mali pred posledným duelom v skupinovej fáze postup vo vlastných rukách. Na prienik do štvrťfinále potrebovali víťazstvo v riadnom hracom čase. V dôležitom súboji však od začiatku ťahali za kratší koniec a rozhodujúce momenty duelu prišli v druhej tretine. Domáce hráčky najskôr v 26. minúte po nevyužitej presilovke piatich proti trom inkasovali z brejku od Terezy Mazancovej na 0:2 a iba 26 sekúnd pred druhou sirénou upravila Eliška Vaněčková skóre na 0:3.

Veľmi ma to mrzí, že sa zápas skončil takýmto výsledkom. Mali sme na ne, ale, bohužiaľ, náš prvý gól prišiel neskoro a nedokázali sme za toho vyhrabať. Pri presilovke o dve hráčky sme nepremenili šance, pri ktorých nám chýbal aj kúsok šťastia. Súperky potom išli do brejku a dali gól. Po treťom zásahu na konci tretiny to bolo ešte horšie. Ťažko sa nám zdvíhalo, ťažko sme sa dostávali späť do hry,” povedala v rozhovore pre HockeySlovakia.sk kapitánka slovenského tímu Sofia Vysokajová.

Slovenské reprezentantky zanechali v premiérových vystúpeniach medzi svetovou elitou dobrý dojem. S favorizovanými Švédkami prehrali 2:4, Švajčiarky zdolali 3:2 po predĺžení, ale proti Češku sa nedočkali odmeny za bojovné výkony.

“Prehrali sme s lepším súperom, ktorý nás prevýšil v korčuľovaní. Mohli sme sa udržať v zápase za istých okolností, ale vo veciach. ktoré sme si ukazovali a na ktoré sme sa pripravovali sme zlyhali. Rozhodujúcim momentom bola naša nevyužitá presilová hra piatich proti trom v druhej tretine a inkasovaný gól na 0:2 z protiútoku. Súper sa dostal do hernej pohody a prevýšil nás vo všetkých činnostiach,” zhodnotil tréner Peter Kúdelka.

Po sklamaní zo zápasu s Češkami sa musia Slovenky rýchlo otriasť, pretože už od pondelka sú na programe zápasy o záchranu. V nich domáce hokejistky vyzvú švajčiarske rovesníčky, s ktorými majú čerstvú skúsenosť.

Náš prvý vzájomný zápas na turnaji máme detailne zanalyzovaný. Verím preto, že budeme schopní vychádzať z našich poznatkov a baráž zvládneme,” hovoril Kúdelka, ktorého doplnila Vysokajová. “Každý zápas je iný, takže sa napriek víťazstvu v základnej skupine nedá hovoriť o našej výhode. Musíme sa pozerať dopredu, našim cieľom bude udržať sa v elitnej kategórii MS.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...