Ďalší masaker v Nemecku. Sýrčan rozsekal muža na ulici mečom

Sýrsky imigrant v Stuttgarte mečom rozsekal človeka (Zdroj: Youtube, reprofoto)

Len pár dní dozadu Nemeckom otriasla chladnokrvná vražda, keď vo Frankfurte nad Mohanom Eritrejčan sotil pod vlak matku s 8-ročným synom, následkom čoho chlapček zomrel. Už v stredu však bola krajina dejiskom ďalšieho zverstva, keď v Stuttgarte sýrsky migrant zo Sýrie mečom rozsekal na ulici svojho spolubývajúceho.

Obeť, 36 ročný muž pôvodom z Kazachstanu, bol spolubývajúci 28 ročného Sýrčana. V stredu podvečer medzi nimi došlo k nešpecifikovanej hádke, ktorá skončila smrťou Kazacha. Sýrčan ho rozsekal mečom, vzhľadom pripomínajúci japonskú katanu.

Celý čin bol natočený na viacerých videách, na ktorých vidieť hystericky kričiacich ľudí. Niektorí sa snažili obeti aj pomôcť, ale nebolo im umožnené sa priblížiť. Z iného uhla je možné vidieť, ako útočník opakovane zdvíha meč nad hlavu a bodá obeť ležiacu na zemi.

Vrah následne z miesta činu utiekol na bicykli a vraždenú zbraň zahodil do kríkov, kde ju našla polícia. Útočníka chytili na druhý deň po intenzívnej pátracej akcii.

Motív útoku nie je zatiaľ známy. Polícia predbežne vylúčila, žeby bol čin motivovaný islamským extrémizmom. Vyšetrovanie zatiaľ naznačuje, že išlo o osobný spor. Svedkovia údajne počuli útočníka, ako kričí na obeť „prečo si to spravil?“

Ďalší útok do počtu

Stuttgart je často opisovaný aj ako jedno z najbezpečnejších miest Nemecka. Po dnešku si však obyvatelia asi myslia svoje. Aj mnohí sledujúci na sociálnych sieťach zostali v šoku. „Je to choré…, kedy sa toto skončí?“ komentujú ľudia na sociálnych sieťach. Po vražde malého chlapca eritrejským migrantom vo Frankfurte sme teda tento týždeň svedkami ďalšieho stredovekého masakru v európskej krajine 21. storočia. Ale ako povedala Angela Merkelová: „To zvládneme“.  

—  Juraj Orolín

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...