Medzitým v Británii. Transexuálna žena bola obvinená z transfóbie

Debbie Haytonová počas akcie Fair Play for Women (Zdroj: thetimes.co.uk)

„Trans ženy sú muži, prenes sa cez to.“ Už nejaký piatok nie je prekvapením, že za tento a podobný názor vám v britskej spoločnosti hrozí priam existenčný problém. Čo ak ho však vyslovíte z pozície trans ženy? Nevadí, nevyhnete sa mu. Presne v tom tkvie najväčší paradox prípadu okolo Debbie Haytonovej, ktorej v súčasnosti hrozí vylúčenie z LGBT komisie britských odborov za šírenie nenávisti. Informuje The Telegraph.

Debbie Haytonová je 51 ročná učiteľka fyziky z regiónu Midlands v Spojenom kráľovstve. Do roku 2012 žila ako muž, no po tomto dátume, kedy absolvovala operáciu na zmenu pohlavia a súvisiacu hormonálnu liečbu, sa už identifikuje ako žena.

Slovíčko „identifikuje“ je pritom v celej kauze kľúčové. Haytonová totiž, na rozdiel od iných ľudí v LGBT komunite, verí, že pohlavie sa úplne zmeniť nedá a že vo vnútri ostanete stále biologickým mužom. Naráža pritom na pretrvávajúci výskyt mužských chromozómov, existenciu prostaty či mužskej stavby tela ako takej.

Tento svoj postoj manifestovala aj počas leta na akcii organizovanej skupinou Fair Play for Women nosením trička s nápisom, že „trans ženy sú muži“ a odkazovala ostatným, aby sa cez to preniesli.

Hnutie uniesli genderoví extrémisti

Táto jej požiadavka sa však nestretla s pochopením a Haytonovej momentálne hrozí vylúčenie z LGBT komisie, ktorá spadá pod kongres britských odborov, ktorého je členkou už 5 rokov.

Za iniciovaním disciplinárneho konania voči nej podľa novín Sunday Times stojí 12 jej kolegov, ktorí generálnej tajomníčke kongresu Frances O’Gradyovej zaslali stanovisko, v ktorom Haytonovú obvinili, že nosením trička „prekročila diskurz a vyjadrením alternatívnych postojov šíri nenávistné prejavy voči transexuálnej komunite.“

Ak vedenie organizácie nakoniec rozhodne v Haytonovej neprospech, znamenalo by to, že dokonca aj samotní transsexuáli môžu čeliť obvineniu z transfóbie za to, že neveria, že jednotlivec môže zmeniť pohlavie, s ktorým sa narodil.

Šialený prípad si všimla aj Nicola Williamsová, zakladateľka organizácie Fair Play for Women, na ktorej akcii mala Haytonová tričko pred pol rokom oblečené, a vyjadrila sa značne kriticky.

„Obvinenia z transfóbie sú hádzané na ženy tak často, že slovo stratilo zmysel. Keď sú už aj trans ľudia označovaní ako transfóbi, dúfam, že obyvatelia teraz chápu, aké smiešne a pritiahnuté za vlasy boli tieto útoky odjakživa. Trans hnutie uniesli genderoví extrémisti,“ posťažovala sa.

— Tomáš Dugovič

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Ankara spochybňuje spoločné vyhlásenie Grécka, Cypru a Egypta

Ankara spochybňuje spoločné vyhlásenie Grécka, Cypru a Egypta

Turecké ministerstvo zahraničia vo štvrtok kritizovalo spoločné vyhlásenie Grécka, Cypru a Egypta, ktoré odsudzuje turecký energetický prieskum vo východnom Stredomorí a početné "provokácie" ohrozujúce mier v tomto regióne. V stanovisku uviedlo, že "úplne odmieta vyhlásenie obsahujúce nepodložené obvinenia..