Saudi a Kuvajt po piatich rokoch zakopali vojnovú sekeru. Budú ťažiť ropu v neutrálnej zóne

Ilustračný obrázok (Zdroj: pixabay.com)

Saudská Arábia a Kuvajt ukončili takmer päť rokov trvajúci spor o spoločné ropné polia a dohodli sa na obnovení ťažby z rozdelenej neutrálnej zóny.

Zdôraznili však, že to nemení ich záväzky v rámci Organizácie krajín vyvážajúcich ropu (OPEC) v súvislosti so zníženými ťažobnými kvótami.

Podľa miestnych médií sa v spornej oblasti pred zastavením ťažby začiatkom roku 2015 produkovalo približne 300 tis. barelov ropy denne.

V neutrálnej zóne, ktorá sa nachádza medzi Saudskou Arábiou a Kuvajtom, sa môže ťažiť do pol milióna barelov denne.

Saudskoarabská štátna tlačová agentúra Saudi Press Agency uviedla, že dohoda o obnovení ťažby neovplyvní záväzok Rijádu obmedziť produkciu ropy na 9,7 mil. barelov denne.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter