VIDEO Diabol Kotleba presadzuje dielo Hitlera, vraví europoslanec za OĽaNO

Peter Pollák v pozadí s Igorom Matovičom (Zdroj: SITA)

Hoci od útokov osadníkov vo Važci a v Richnave uplynulo už niekoľko dní, zástup politikov, ktorí sa k udalostiam z rôzneho uhla pohľadu vyjadrujú, stále narastá. Pred dvomi dňami tak urobil aj Peter Pollák. Podľa neho treba akýkoľvek útok odsúdiť, no pripomenul, že medzi Rómami žije aj množstvo slušných ľudí tvoriacich hodnoty a vyjadril obavu, že šéf ĽSNS incidenty zneužíva, aby pomocou uplatňovania kolektívnej viny získal moc podobne ako Adolf Hitler.

„Počas posledného týždňa nás sprevádzali násilné útoky agresorov vo Važci a v Richnave. Tak, ako vždy, aj tentoraz chcem v menej svojom, ale aj v mene hnutia OĽaNO odsúdiť akýkoľvek útok na kohokoľvek a nech je to z akéhokoľvek dôvodu,“ začína úvod svojho vyjadrenia súčasný europoslanec a niekdajší splnomocnenec vlády pre rómske komunity Peter Pollák.

Vo videu, ktoré medzičasom zdieľal aj jeho stranícky šéf Igor Matovič, následne vyjadruje obavu z uplatňovania princípu kolektívnej viny, ktorý podľa jeho mienky vedie k záhube. „Kolektívnej vine podľahli ľudia počas 2. svetovej vojny – diablovi Hitlerovi. Rovnako mám dnes obavy, že rovnaký diabol, len s iným menom – a to Kotleba – chce uplatniť princíp kolektívnej viny len na to, aby získal moc,“ konštatuje politik.

Užívateľom Facebooku ďalej dáva do pozornosti, že medzi príslušníkmi tejto menšiny „nájdete naozaj aj ľudí, ktorí páchajú trestnú činnosť“, ale aj množstvo takých, ktorí pre Slovensko tvoria „hodnotu“.

Vymenúva napríklad robotníkov, ktorí pracujú na našich diaľniciach či iných stavbách, ale aj vyššie kvalifikovaných ľudí, ktorí vykonávajú profesiu lekárov, právnikov alebo učiteľov. „Naozaj nie je možné uplatňovať kolektívnu vinu, lebo túto kolektívnu vinu uplatňujú len fašisti a kolektívna vina vedie k záhube,“ pripomína opäť europoslanec Pollák.

K záveru svojho príhovoru taktiež znovu zdôraznil, že násilné riešenie akéhokoľvek konfliktu je „neprípustné“ a vyzval orgány činné v trestnom konaní, aby sa obomi horeuvedenými napadnutiami zaoberali a potrestali všetkých agresorov. „Lebo títo agresori si nezaslúžia nič iné, len sedieť v base,“ uzatvára člen OĽaNO.

KAŽDÝ AGRESOR PATRÍ DO BASY

Každý agresor patrí do basy. Kolektívna vina je však dielom diabla, fašista Kotleba presadzuje dielo Hitlera.

Gepostet von Peter Pollák am Samstag, 21. Dezember 2019

— TOD

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Poslanci odporučili Kovaříka na post šéfa polície

Poslanci odporučili Kovaříka na post šéfa polície

Peter Kovařík je od septembra 2020 poverený dočasným riadením Policajného zboru SR. Výbor Národnej rady SR pre obranu a bezpečnosť dnes odporučil ministrovi vnútra Romanovi Mikulcovi (OĽaNO) na post prezidenta Policajného zboru SR Petra Kovaříka. Podporilo ho spolu..

Odoberajte náš newsletter