VIDEO Americký pilot, ktorý natočil „UFO“, prehovoril: Nesprávalo sa to podľa fyzikálnych zákonov

Video neidentifikovaného lietajúceho objektu, ktoré natočilo americké námorníctvo (Zdroj: Youtube.com)

Bývalý pilot americkej armády, ktorý pred 15 rokmi natočil infračervenou kamerou svojej stíhačky neznámy lietajúci objekt (UFO) známy ako „Tic Tac“, prvýkrát verejne prehovoril o svojej skúsenosti.

Pred dvomi rokmi sa správy o videu Chada Underwooda dostali na titulnú stranu amerického denníka New York Times. Bývalý pitol vojenských stíhačiek amerického námorníctva vraví, že sa chcel vyhnúť tomu, aby bolo jeho meno „spájané so šialencami čo veria na zelených mužíčkov“.

Underwoodov príbeh sa začína v 10. novembra 2004, keď operátor radaru na americkej vojenskej základni San Clemente Island nahlásil skupinu piatich až desiatich pomaly sa pohybujúcich objektov, ktoré sa objavili západne od pobrežia amerického San Diega. Neznáme objekty sa pohybovali rýchlosťou približne 220 kilometrov za hodinu vo výške 8,5 kilometra, ale boli príliš pomalé, aby mohlo ísť o komerčné lietadlá a leteli priveľmi vysoko na to, aby šlo o vtáky.

Zverejnená správa amerických ozbrojených síl však navyše uvádza, že tieto objekty „mali vlastnosti balistickej rakety“. Dokázali sa z výšky takmer 20 kilometrov spustiť len niekoľko desiatok metrov nad hladinu Tichého oceánu bez toho, aby spôsobili sonický tresk, ktorý vzniká pri prekonaní rýchlosti zvuku.

Veliaci dôstojník David Fravor, ktorý stál na čele Underwoodovej letky, potvrdil vizuálny kontakt s neznámym lietajúcim objektom počas letového tréningu. O hodinu neskôr sa Underwoodovi počas druhého cvičného letu podarilo infračervenou kamerou jeho stíhačky nahrať video, na ktorom je oválny biely lietajúci objekt dlhý asi dvanásť metrov. Neidentifikovaný lietajúci objekt (UFO), ktoré Underwood neskôr opísal ako Tic Tac, nevypúšťalo podľa pilotov žiadne splodiny ako motory konvenčných stíhačiek a dokázalo mimoriadne rýchlo a obratne manévrovať aj vo veľkých výškach. „Zaujalo ma, že sa to nesprávalo v rámci normálnych zákonov fyziky… Šlo to z asi 50-tisíc stôp na, viete, asi niekoľko stoviek stôp len za niekoľko sekúnd, čo nie je možné,“ komentoval pilot.

Underwood doposiaľ o svojich skúsenostiach z týchto dní mlčal, ale pridal sa k Davidovi Fravorovi, Seanovi Cahillovi a ďalším pilotom americkej armády, ktorí mali počas svojich letov skúsenosti s UFO v oválnom tvare cukríkov Tic Tac.

Trump: Piloti vidia z minulosti veci trochu inak

Autenticitu videa potvrdili aj americké ozbrojené sily. K pozorovaniam amerických pilotov sa v tohtoročnom rozhovore vyjadril aj prezident USA Donald Trump. Ten v jednom z nedávnych rozhovorov uviedol, že stále častejšie hlásenia pilotov amerického námorníctva o UFO môžu byť spôsobené tým, že piloti „vidia z minulosti veci trochu inak“.

Toto mimoriadne zaujímavé vyjadrenie sa dá podľa portálu Drive vysvetľovať tak, že piloti sa po prvýkrát stretávajú s novými technológiami, ktoré nikdy predtým nevideli.

— TOP

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

2

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

V Belgicku sa šíri britský variant koronavírusu

V Belgicku sa šíri britský variant koronavírusu

Najnovším ohniskom nového variantu vírusu je domov dôchodcov v meste Houthuls a dve školy v Antverpách. Nový variant koronavírusu, ktorý prvýkrát zistili vo Veľkej Británii, sa čoraz viac šíri v Belgicku. "Tento variant sa usadil v našej krajine,"..

Odoberajte náš newsletter