Čaputovej sa do odmietnutia Istanbulského dohovoru príliš nechce. Dáva si na čas

Zuzana Čaputová (Zdroj: SITA)

Slovenská vláda na svojom stredajšom zasadnutí zobrala na vedomie odmietnutie Istanbulského dohovoru poslancami parlamentu. Teraz je rad na prezidentke, aby toto rozhodnutie oznámila aj Rade Európy. Zuzana Čaputová sa však vyjadrila presne v opačnom duchu a nechce túto tému riešiť dva mesiace pred voľbami.

Národná rada SR prijala 28. novembra uznesenie, že Slovenská republika nesúhlasí, aby sa naša krajina viazala kontroverzným Istanbulským dohovorom. Pred dvomi dňami toto rozhodnutie akceptoval aj vládny kabinet.

Prezidentka má teraz povinnosť Rade Európy oznámiť, že náš štát zrušil všetky uznesenia, ktoré sa týkali zavedenia tohto dohovoru do tunajšej legislatívy. Kedy však toto oznámenie však spraví, je na nej.

Participovať na tomto zamietavom procese sa jej však zdá sa veľmi nechce. Zuzana Čaputová sa totiž pre RTVS vyjadrila, že chce túto vec riešiť s „chladnou hlavou“.

Spochybnila tiež, že posielanie odmietavého stanoviska rade Európy je v kompetencii prezidentky a nie vlády.

„Druhá rovina ale je, že si myslím, že táto téma by mala byť riešená naozaj s odstupom, vecne a s chladnou hlavou, a možno nie dva mesiace pred voľbami,“ vyjadrila sa prezidentka. Znamená to teda pravdepodobne opak toho, v čo poslanci a členovia vlády dúfali.

— Juraj Orolín

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...