Eritrejčana, ktorý sotil matku s dieťaťom pod vlak, označovali za „príklad vydarenej integrácie“

Na frankfurtskej stanici po tom, ako Eritrejčan zabil malého chlapčeka sotením pod vlak. (Zdroj: SITA)

V pondelok sa v nemeckom Frankfurte nad Mohanom odohral šokujúci incident, keď migrant pôvodom z Eritrei sotil pod prichádzajúci vlak matku s dieťaťom. Žene sa podarilo vlaku vyhnúť, ale jej osemročné dieťa na mieste zahynulo. Následne sa ešte pokúsil zhodiť pod vlak ďalšiu osobu, 78-ročnú ženu, tá sa mu ale ubránila.

Motív tohto opovrhnutia hodného činu zatiaľ nie je známy. Rovnako ani dôvod, prečo sa muž nachádzal vo Frankfurte. Útočník a obete sa podľa všetkého nepoznali a podľa informácií polície nebol pod vplyvom drog alebo alkoholu.

Minister vnútra Horst Seehofer sa pre túto nešťastnú udalosť rozhodol prerušiť svoju dovolenku.  

Príklad úspešnej integrácie?

Útočník sa narodil v roku 1979 v Eritreji a v roku 2006 nelegálne pricestoval do Švajčiarska, kde mu bol o dva roky na to poskytnutý azyl. Je ženatý a sám je otcom troch detí. Podľa švajčiarskych orgánov bol dobrý zamestnanec. Pracovať mal pre Zürichšský dopravný podnik. „Muž bol dokonca uvádzaný v niektorých publikáciách ako príklad úspešnej integrácie,“ podotkol Seehofer.

Podľa policajného prezidenta Dietera Romanna mal Eritrejčan už minulý štvrtok napadnúť svoju susedku. Tú mal ohrozovať nožom, škrtiť ju a nakoniec zamknúť v jej vlastnom byte. Po tomto incidente bol na neho švajčiarskymi úradmi vydaný zatykač.

Psychické problémy a bezpečnostné opatrenia

Švajčiarska polícia uviedla, že útočník sa mal podrobovať psychiatrickej liečbe. Naznačujú to dokumenty, ktoré našli počas domovej prehliadky. Od začiatku januára bol nezamestnaný.

„Môžem vás uistiť, že urobíme všetko, čo je v našich silách, aby sme dosiahli to, že tento prípad bude vyriešený a páchateľ dostane spravodlivý trest,“ nechal sa počuť minister vnútra. Zároveň dodal, že vláda sa postará o zvýšenie bezpečnosti občanov na frankfurtskej stanici. Páchateľovi hrozí doživotný trest za vraždu a dvojnásobný pokus o vraždu.

— Juraj Orolín

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...