Počas policajných razií proti ’Ndranghete zatkli viac ako 300 osôb

Polícia počas razie proti členom talianskej mafiánskej organizácie ’Ndrangheta v západnom Nemecku (Zdroj: SITA)

Polícia v Taliansku, Švajčiarsku, Nemecku a Bulharsku zatkla počas rozsiahlej akcie viac ako 300 údajných členov mafiánskej organizácie ’Ndrangheta. Len v Taliansku sa na raziách zúčastnilo 2 500 policajtov, ktorí okrem iného prehľadali aj nehnuteľnosť v hodnote 15 miliónov eur. Razie sa uskutočnili v celej krajine, no zamerali sa najmä na kalábrijské mesto Vibo Valentia.

Medzi zadržanými sú bývalý poslanec, niekdajší regionálny predstaviteľ, starosta z Kalábrie, predstaviteľ politickej strany a veliteľ carabinierov, ktorý v minulosti pracoval v kalábrijskom hlavnom meste. Podozrivých zadržiavajú pre podozrenia z vydierania, vraždy, prania špinavých peňazí a členstva v mafiánskej organizácii.

Je to najväčšia operácia od veľkého procesu z Palerma,” vyjadril sa prokurátor Nicola Gratteri odkazujúc na proces so sicílskou mafiou z rokov 1986 – 1992, počas ktorého odsúdili viac ako 300 ľudí. “Úplne sme rozbili klany v provincii Vibo, ale zapojené boli talianske regióny od Álp až po Sicíliu,” dodal.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Libanonská vláda odstúpila v súvislosti s výbuchom

Libanonská vláda odstúpila v súvislosti s výbuchom

Libanonský vládny kabinet rezignoval v súvislosti s minulotýždňovým výbuchom v bejrútskom prístave, oznámil minister zdravotníctva. Rozhodnutie padlo pod tlakom odstúpenia niekoľkých ministrov a ďalších, ktorí vyjadrili zámer rezignovať. Stalo sa tak po dvoch dňoch protivládnych demonštrácií. "Celá vláda..