PRIESKUM Morálka je najdôležitejšia pre voličov KDH, najmenej na nej záleží voličom Mosta

Andrej Kiska, Miroslav Beblavý, Alojz Hlina a Michal Truban (Zdroj: SITA)

Agentúra Focus realizovala v prvom decembrovom týždni prieskum pre Transparency International Slovensko (TIS) na vzorke 1 008 respondentov.

Morálku strany a jej predstaviteľov budú v nadchádzajúcich parlamentných voľbách najviac do úvahy brať voliči Kresťanskodemokratického hnutia (25,7 percenta), strany Za ľudí (24,9 percenta) a zatiaľ nerozhodnutí voliči (24,8 percenta). Najmenej je tento faktor dôležitý pri výbere strany pre voličov Smeru-SD (19,2 percenta), Maďarskej komunitnej spolupatričnosti (19,2 percenta) a strany Most-Híd (18,9 percenta). Vyplýva to z prieskumu agentúry Focus pre Transparency International Slovensko (TIS) na vzorke 1 008 respondentov z prvého decembrového týždňa.

„Celkovo najviac ľudí, konkrétne 32 percent, tvrdí, že sa rozhoduje podľa programu strany. Mená lídrov sú pri rozhodovaní o voľbe strany na druhom mieste, keďže takto sa riadi 24 percent respondentov a tesne za tým sú faktory, ako kvalita ich doterajšej práce či spomínaná morálka a korupčné škandály (22 percent),” píše na svojej facebookovej stránke TIS.

Ako ďalej vyplýva z prieskumu, na korupčné škandály sú citlivejší vzdelanejší, bohatší, pravicovo orientovaní voliči najmä z Bratislavy. Naopak starší, ľavicovo orientovaní a vidiecki voliči berú nadpriemerne do úvahy program strany. Mladí voliči do 24 rokov bez ideologickej vyhranenosti prikladajú zase nadpriemerne vysoký dôraz na mená lídrov.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter