Proces s Kočnerom pokračuje: Čaká sa na Tótha, Lipšic sľubuje vyplavenie bahna

Marian Kočner (Zdroj: SITA)

Na špecializovanom súde v Pezinku prebieha v súčasnosti proces v kauze miliónových zmeniek. Marian Kočner a Pavol Rusko čelia obžalobe z falšovania, pozmeňovania a neoprávnenej výroby cenných papierov, ako aj marenia spravodlivosti. Kočner je tiež obvinený z objednania vraždy novinára Jána Kuciaka, Rusko zase z objednávky vraždy svojej terajšej spoločníčky Sylvie Volzovej.

Spomínané zmenky mal Pavol Rusko údajne podpísať v roku 2000, pričom Kočner si nárokoval ich vyplatenie v roku 2016. Polícia v roku 2018 oboch obvinila z falšovania zmeniek, keďže mali byť v skutočnosti podpísané až v roku 2013. Zmenky neboli zaznamenané v účtovníctvach ani jednej dotknutých spoločností. Rusko tvrdí, že zmenky nezaznamenal schválne a čoskoro objasní, prečo tak spravil.

Druhé kolo

Proces dnes vstúpil do druhého kola, v ktorom by mali od pondelka do stredy predstúpiť Jozef Dučák (kauza Technopol), Vladimír Repčík (bývalý riaditeľ Markízy) a Radka Doehring (bývalá finančná riaditeľka).

Najočakávanejšou osobou je však Peter Tóth, bývalý príslušník SIS a Kočnerova pravá ruka. Tóth by mohol spochybniť pravosť zmeniek a údajne tak spravil už vo svojej výpovedi na polícií. Prokurátor Ján Šanta navrhol, aby sa počas pojednávania s Tóthom mohla čítať aj údajná komunikácia Mariana Kočnera a Norberta Bödöra (Syn šéfa bezpečnostnej firmy Bonul Miroslava Bödöra).

Markízu v spore zastupuje bývalý minister vnútra a dlhoročný protivník Mariana Kočnera Daniel Lipšic. Exminister na margo údajnej komunikácie povedal, že „vyplaví strašne veľa bahna, ktoré ale môže mať očistný účinok“. Či sa však daná komunikácia ako dôkaz pripustí, ešte nie je rozhodnuté.

Kočner sa pojednávaní zatiaľ nezúčastňuje

Kočner momentálne zostáva vo väzbe v Leopoldove, procesu v Pezinku sa nezúčastňuje. Riaditeľ väznice tvrdí, že by pri jeho prevoze hrozilo bezpečnostné riziko. Na jeseň sa má však hlavné pojednávanie presunúť do Justičného paláca v Bratislave.

— Juraj Orolín

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...