Dôchodcovia musia vedieť, že im budú rásť dôchodky každý rok, hovorí Danko

Andrej Danko (Zdroj: SITA)

Pozvanie do posledného vydania tohtoročnej diskusnej relácie RTVS O 5 minút 12 prijali predseda Národnej rady SR Andrej Danko a líder opozičnej SaS Richard Sulík. Debata bola plná prekárania a obaja politici si vyprosili vzájomné skákanie do reči.

Danko v úvode relácie uviedol, že mal počas vlád Fica a Pellegriniho aj problémy, ale nechcel komentovať vzájomné vzťahy premiéra a predsedu Smeru.

„X-krát som chcel položiť túto vládu, tak ako to urobil Richard Sulík,“ vyhlásil Danko s tým, že to ale nikdy reálne neurobil, aj keď mal ťažkú pozíciu. „Vzájomné vzťahy Roberta Fica (Smer-SD) a premiéra Petra Pellegriniho (Smer-SD) hodnotiť nebudem. Ja môžem urobiť odpočet svojej práce na rozdiel od pána Sulíka, ktorý neurobil v politike nič,“ dodal.

Podľa Sulíka sú viaceré koaličné opatrenia populistické. „Nebudeme nakupovať predražené armádne transportéry, nebudeme rozkrádať eurofondy na vedu a výskum, a peniaze budú. Pán Danko rozdáva z cudzieho a zaplatia to naše deti a vnúčatá. Koalícia si jednoznačne takýmito opatreniami kupuje voličov,“ uviedol Sulík.

Porovnanie výsledkov

Líder národniarov vyzval šéfa SaS na porovnanie výsledkov práce počas výkonu funkcie predsedu parlamentu, ktorú Sulík zastával dva roky počas vlády Ivety Radičovej. „Nech si pán Sulík zavrie oči a nech povie, čo dokázal za 12 rokov v SaSke a za 2 roky ako predseda parlamentu,“ vyhlásil Danko a menoval rekreačné poukazy či zvýšené dôchodky, ktoré sa mu, okrem iného, podarilo vo vláde presadiť.

„Pán Danko zabudol vymenovať tie rozkrádačky počas jeho vlády. Hanbil by som sa za takého koaličného partnera. Budeme hľadať takých partnerov, ktorí nekradnú ako straky, preto sme povedali, že SNS koalíciu nikdy nevytvoríme,“ reagoval Sulík na vyjadrenie šéfa národniarov.

Danko: Sulík neurobil nič

„Pán Sulík neurobil pre NR SR nič,“ obvinil Danko lídra liberálov. „Ja som dokončil hrad,“ skočil mu do reči Sulík.

Došlo k hádke aj o zvyšovanie dôchodkov. Kým Danko obhajoval koaličnou vládou dosiahnuté zvýšenie penzií, tak Sulík povedal, že sa v súčasnom dôchodkovom systéme ruší zásluhovosť a ľudia tak podľa neho strácajú motiváciu šetriť si na dôchodok. „Dôchodcovia musia vedieť, že im budú rásť dôchodky každý rok,“ argumentoval Danko.

Ťažko nekompatibilní

Reč bola aj o dokončovaní diaľnic, obnovení spravodlivosti a zastavení korupcie. Sulík zopakoval, že vylučuje z povolebnej spolupráce SNS, Smer-SD aj ĽS NS. „Boli by sme ťažko nekompatibilní,“ povedal Sulík o nespájaní sa s národovcami.

Podľa Danka si môže Slovensko požičať peniaze na rozvoj infraštruktúry. „Bez peňazí, ktoré si požičiame, nikdy nebudú na Slovensku diaľnice. Naša ekonomická situácia dovoľuje, aby sme mohli ľuďom pomôcť,“ dodal šéf národniarov.

Šéf SaS tvrdí, že problémom nie je nedostatok financií. „To nie je o peniazoch. To je o korupcii, byrokracii a o tom, že táto vláda nevie pripraviť projekty. Riešením je prioritne prestať kradnúť,“ tvrdí Sulík.

— TOP, SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...