Ľavičiari protestovali v Británii po výhre konzervatívcov, volajú po revolúcii

Protestujúci v Londýne (Zdroj: Twitter)

Stúpenci Labouristov a odporcovia Brexitu vyrazili do ulíc 13. decembra po ohlásení výsledkov parlamentných volieb. V tých jednoznačne zvíťazila konzervatívna strana, ktorá tak dostala viac ako polovicu kresiel v parlamente.

Londýn aj Glasgow zažili násilné protesty po jednoznačnom víťazstve konzervatívcov vedených Borisom Johnsonom v parlamentných voľbách.

Ľudia v uliciach skandovali pokriky ako „takto vyzerá demokracia“ alebo „jediné riešenie, revolúcia“. Mnohí protestujúci sa taktiež vulgárne vyjadrovali na adresu premiéra a lídra konzervatívcov Johnsona.

Viacerí protestujúci sa na niektorých miestach dostali cez policajné kordóny, držiac transparenty ako „otvorte hranice, žiadne deportácie“ či „odpor voči vláde toriovcov“. Minimálne dvaja protestujúci boli zatknutí za napadnutie polície a násilie.

Jednoznačná väčšina

Boris Johnson vo svojom víťaznom prejave vyzval krajinu na zjednotenie. Vyzýva všetkých na oboch stranách barikády, aby našli pokoj a mohlo začať „liečenie“ situácie v krajine.

Konzervatívna strana vedená Borisom Johnsonom získala v decembrových parlamentných voľbách jednoznačnú väčšinu v parlamente. Konzervatívci získali 365 kresiel, z celkových 650. Bolo potrebných aspoň 326 kresiel, aby mala strana väčšinu.

— JOR

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Tisícky ľudí vytvorili protestné rady solidarity

Tisícky ľudí vytvorili protestné rady solidarity

Tisícky ľudí vyšli aj vo štvrtok do ulíc bieloruského Minska a ďalších miest na protest proti výsledkom nedeľňajších volieb, ktoré pripisujú víťazstvo dlhoročnému prezidentovi Alexandrovi Lukašenkovi, a tvrdým zásahom polície proti účastníkom pokojných demonštrácií. Vo viacerých oblastiach Minska..