Stovky progresívcov chcú ísť do bášt kotlebovcov

Miroslav Beblavý (Zdroj: SITA)

Blížiaci sa termín budúcoročných parlamentných volieb predznamenáva aj väčšiu intenzitu straníckych kampaní. Výnimkou nie sú ani progresívci, ktorí prostredníctvom lídra strany Spolu avizujú aj presun do terénu, lebo ľudia vraj musia cítiť, že alternatíva existuje. Stovky ich dobrovoľníkov sa teda vyberú na turné do obcí po celom Slovensku a vraj navštívia aj tie, kde mala ĽSNS najväčšie úspechy.

„Kotlebovcom sa postavíme priamo v uliciach, kde mali najväčšie úspechy,“ hlása v úvode svojho príspevku na sociálnej sieti Miroslav Beblavý.

Reaguje tým vraj na zvyšujúci sa koaličný potenciál znepriatelenej strany, ktorý podčiarkli dva prieskumy verejnej mienky zverejnené včera. V nich ĽSNS poskočila na druhé miesto v rebríčku popularity a to so ziskom 12,2 % a 11,8 % zo všetkých preferenčných hlasov.

„Je to pre nás výzva, aby sme pracovali ešte tvrdšie a navštívili aj tie obce, v ktorých mali Kotlebovci najväčšie úspechy,“ burcuje líder strany Spolu.

„Rastúcej sile fašistov čelíme priamo v teréne po celom Slovensku, nesmieme ich tam nechať samých. Ľudia musia rovnako ako v eurovoľbách na vlastné oči vidieť a fyzicky cítiť, že alternatíva existuje,“ pokračuje.

Neskôr identifikuje príčiny, prečo sa podľa jeho mienky elektorát k „extrémistom“ prikláňa. Vraj sú nimi hodnotové témy a sociálna neférovosť.

Následne zdôrazňuje, že jeho koalícia má v programe páky na to, ako tieto sociálne nerovnosti riešiť a ako bojovať proti dezinformáciám, ktoré si mali pri presadzovaní oných hodnotových tém osvojiť nielen extrémisti, ale vraj aj najsilnejšia strana Smer.

Mať program ale vraj nestačí, a preto spolu so stovkami dobrovoľníkov oznamujú propagovanie svojich ideí a presvedčovanie voličov na miestach po celej krajine. Kľúčovú úlohu by mala pri týchto aktivitách zohrať niekdajšia aktivistka a právnička Irena Biháriová.

„Budeme v tom pokračovať, budeme to stupňovať a pôjdeme aj tam, kde nás nebudú vítať,“ píše vo finálnej časti svojho statusu Beblavý. „Fašistom“ vraj treba pripomenúť, že „nikdy nič nevyhrali“.

KOTLEBOVCOM SA POSTAVÍME PRIAMO V ULICIACH, KDE MALI NAJVÄČŠIE ÚSPECHYRiziko vzniku hnedej koalície sa zvyšuje. Ukázal…

Gepostet von Miroslav Beblavý am Freitag, 13. Dezember 2019

— Tomáš Dugovič

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...