Nové zistenia o strelcovi z Ostravy: Pomohla matka, svedkyňa opisuje hrôzostrašný zážitok

Fakultná nemocnica v Ostrave, v ktorej sa strieľalo (Zdroj: Polar.cz)

Podľa nových informácií pomohla s nájdením strelca jeho vlastná matka, ktorej sa mal útočník Ctirad Vitásek zdôveriť s tým, čo spravil. Svedkyňa z nemocnice zase tvrdí, že sa Vitásek pokúsil spáchať samovraždu už na mieste útoku.

Strelca z ostravskej nemocnice Ctirada Vitáska mala dopomôcť nájsť jeho matka, píše portál iDnes.cz. Po vražde šiestich ľudí sa tri hodiny pohyboval po okolí. Čo v tejto dobe robil sa zatiaľ nevie. Niečo po desiatej sa Vitáska objavil v neďalekej dedine Jilešovice, kde bývala jeho rodina.

Matke oznámil, čo vykonal s tým, že teraz zabije aj seba. Nato hneď zase odišiel. Vitáskova mama okamžite informovala políciu, ktorá vyslala do danej oblasti vrtuľník. Ten čoskoro zbadal útočníkovo auto, ktoré sa nachádzalo asi 5 kilometrov od domu jeho rodičov.

Polícia ho chvíľu naháňala, ale keď usúdil, že je koniec a neunikne, tak si strelil do hlavy. Lekári ho na mieste ešte polhodinu oživovali, ale nepodarilo sa im ho zachrániť. Podľa svedkyne z nemocnice sa však strelec pokúsil zastreliť už na mieste činu.

Chcel sa zabiť už v nemocnici

Stalo sa tak v čakárni ambulancie úrazovej chirurgie, kde strelec útočil. Vitásek mal chvíľu stáť s pištoľou v ruke a následne si ju priložiť k hlave. Nakoniec však nevystrelil, uvádza svedkyňa, ktorá sa zachránila skrytím pod lavicu.

Jeden muž, pracovník Väzenskej služby ČR, zase telom zaštítil svoju 12-ročnú dcéru. Sám bohužiaľ utŕžil vážne zranenia, ktorým napriek snahe lekárov podľahol.

Strelec na útok použil nelegálne zadováženú zbraň ČZ 75. Predpokladá sa, že ju kúpil na čiernom trhu. Sám by mal problém získať zbrojný preukaz, keďže mal už tri záznamy v trestnom registri. Dva boli za drobné krádeže a tretí za násilnú trestnú činnosť.

— Juraj Orolín

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Libanonská vláda odstúpila v súvislosti s výbuchom

Libanonská vláda odstúpila v súvislosti s výbuchom

Libanonský vládny kabinet rezignoval v súvislosti s minulotýždňovým výbuchom v bejrútskom prístave, oznámil minister zdravotníctva. Rozhodnutie padlo pod tlakom odstúpenia niekoľkých ministrov a ďalších, ktorí vyjadrili zámer rezignovať. Stalo sa tak po dvoch dňoch protivládnych demonštrácií. "Celá vláda..