Hlinu kritizuje aj bývalý kancelár KBS Ziolkovský: Takto si kresťanskú demokraciu nepredstavujem

Anton Ziolkovský (Zdroj: SITA)

Vystúpenie Hlinu v relácii O 5 minút 12 kritizoval hovorca Konferencie biskupov Slovenska Martin Kramara. Pridal sa k nemu aj bývalý kancelár KBS Anton Ziolkovský. Ten tvrdí, že si takto kresťanskú demokraciu nepredstavuje.

Na slová predsedu KDH Alojza Hlinu v relácii O 5 minút 12 reagoval včera reagoval hovorca Konferencie biskupov Slovenska. Ten sa vyjadrili, že nie je potrebné používať hanlivé výrazy, ak chce človek niekoho kritizovať.

Ku kritike sa v ten istý deň pridal aj bývalý kancelár KBS Anton Ziolkovský. Vo svojom profile na sociálnej sieti Facebook zverejnil k tejto téme krátky príspevok.

„Kresťanská demokracia má dostatok vlastných tém. Ak jej nositelia chcú, aby ich zvyšok bral vážne, mali by sa aspoň usilovať ako kresťania sa správať a nevnášať pochybnosti, že to so svojimi témami myslia vážne,“ začína sa Ziolkovského text.

Vystúpili by?

Hovorí však, že v súčasnosti sa však v KDH deje pravý opak. Poukazuje na dohodu o neútočení, ktorú KDH uzavrela s „hlavným ideovým protivníkom“, teda koalíciou strán PS/Spolu.

Následne dodáva, že KDH nedokáže alebo nechce povedať, či by vystúpila z prípadnej koalície, ak by niekto z nej predložil návrh o registrovaných partnerstvách.

„Predseda strany je v televízii vulgárny a neslušný. A zajtra má predvolebný duel s Trubanom vo Veľkom Krtíši,“ pokračuje Ziolkovský.

Dodáva, že zvyšok strany mlčí, resp. tamer sa vôbec verejne nevyjadruje. Svoj príspevok zakončuje slovami: „Takto si kresťanskú demokraciu nepredstavujem.“

Krestanska demokracia ma dostatok vlastnych tem. Ak jej nositelia chcu, aby ich zvysok bral vazne, mali by sa aspon…

Gepostet von Anton Ziolkovský am Mittwoch, 11. Dezember 2019

— JOR

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Riešiť vystúpenie Kotlebu bez rúška nie je v kompetencii polície

Riešiť vystúpenie Kotlebu bez rúška nie je v kompetencii polície

Polícia nie je oprávnená riešiť porušenie interných predpisov pri nakrúcaní audiovizuálneho diela. Uvádza sa to v stanovisku prezidenta Policajného zboru SR Petra Kovaříka, ktoré zverejnila Polícia SR vo svojom profile na sociálnej sieti. Reaguje tak na sťažnosti na..