V Bundeswehri budú po sto rokoch opäť aj vojenskí rabíni

Bundestag (Zdroj: Pixabay.com)

Doteraz pôsobili v nemeckých ozbrojených silách len katolícki a evanjelickí duchovní.

Nemecká armáda sa rozhodla po viac ako sto rokoch umožniť pôsobenie vo svojich zložkách aj špeciálnym vojenským rabínom. Na Twitteri o tom v stredu informovala nemecká ministerka obrany Annegret Kramp-Karrenbauer. “Dnes sme predstavili dôležitú novinku pre našich židovských vojakov,” napísala Kramp-Karrenbauer, ktorá minulý december nahradila kancelárku Angelu Merkelovú na čele vládnucej Kresťanskodemokratickej únie Nemecka (CDU).

Doteraz pôsobili v nemeckých ozbrojených silách, Bundeswehri, len katolícki a evanjelickí duchovní. Podľa agentúry The Associated Press (AP) slúži v nemeckej armáde zhruba 94-tisíc kresťanov, 1 400 moslimov a 300 židov. Už dlhšie sa uvažuje aj o tom, že by medzi vojenskými duchovnými mali mať zastúpenie aj moslimovia, no zatiaľ sa k takémuto kroku nepristúpilo.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Tisícky ľudí vytvorili protestné rady solidarity

Tisícky ľudí vytvorili protestné rady solidarity

Tisícky ľudí vyšli aj vo štvrtok do ulíc bieloruského Minska a ďalších miest na protest proti výsledkom nedeľňajších volieb, ktoré pripisujú víťazstvo dlhoročnému prezidentovi Alexandrovi Lukašenkovi, a tvrdým zásahom polície proti účastníkom pokojných demonštrácií. Vo viacerých oblastiach Minska..