VIDEO Miško takto zhulený, Mirko gorilie mláďa, Lojzko, prestaň sa oháňať krížom, pokračuje Fico v agresívnej kampani

Predvolebný klip strany Smer (Zdroj: FB/Smer-SD)

Smer pokračuje v mimoriadne agresívnej kampani ostro vyhranenej voči parlamentnej aj mimoparlamentnej opozícii. Na svete je ďalšie video, v ktorom tentokrát priamo Robert Fico tvrdo kritizuje lídrov opozičných strán. Používa pritom jeho známe tvrdenia. Truban je opäť za „huliča“ marihuany, z Kisku je pozemkový podvodník a z Matoviča zase klamár.

Smer síce ide do volieb s prívlastkom nový, ale pri opozičných lídroch sa jeho kampaň zameriava na oblasti, ktoré o nich vládna strana opakuje už dlhšiu dobu.

Lídrovi strany Progresívne Slovensko Michalovi Trubanovi vyčítajú smeráci užívanie drog z mladosti, exprezidentovi Andrejovi Kiskovi zase neprestávajú pripomínať pozemkovú kauzu Veľký Slavkov. Predsedu hnutia OĽaNO Igora Matoviča Fico dlhodobo označuje za klamára, Richardovi Sulíkovi (SaS) a Borisovi Kollárovi (Sme rodina) vyčíta kontakty s Marianom Kočnerom a tentokrát nezabúda ani na lídra kresťanských demokratov Alojza Hlinu, ktorému pripomína, že nevedel zopakovať desatoro.

Všetko vyššie spomenuté sa najnovšie objavilo v jednom satirickom klipe, ktorý je súčasťou predvolebnej kampane Smeru. Fico je vo videu v škôlke a poúča deti, ktoré predstavujú opozičných politikov.

„Decká to nemyslíte vážne. Mirko Beblavý už s tým prestaň, všetci vieme, že si gorilie mláďa,“ vraví Fico v úvode videa pri pohľade na chlapca, ktorý sa bije do hrude, ako keby bol gorila.

„Miško Truban, to ako vyzeráš, to sa nehanbíš prísť ráno takto zhulený do škôlky?“ dodáva expremiér, keď do záberu prichádza chlapec s umelým jointom v ruke a odpadáva do pohodlnej sedačky.

„Andrejko Kiska, prosím ťa, zlez z toho bieleho koňa, inak ťa zoberiem k zubárovi Francovi,“ pokračuje Fico v narážke na pozemkovú kauzu exprezidenta, v ktorej Kiska nevrátil zubárovi Francovi jeho pozemok kúpený od nelegálnych vlastníkov.

„No jasné, Igorko Matovič, už zase klameš, taký dlhý nos ti narastie, uvidíš. Riško Sulík, Borisko Kollár, už sa prestaňte hrať s tým Maroškom. A ty, Lojzko Hlina, prestaň sa oháňať krížom a zopakuj si radšej desať prikázaní. Slovensko nemôžu riadiť takéto nezodpovedné deti. Voľte zodpovedne,“ uzatvára Fico propagačné video, ktoré za necelé tri hodiny od uverejnenia videlo viac ako 100-tisíc používateľov Facebooku.

Smer ide vo svojej kampani mimoriadne tvrdo po opozičných lídroch, ktorým vyčíta stále tie isté prešľapy. Či to bude mať smerákmi požadovaný efekt, ukážu až februárové parlamentné voľby, ale už teraz je isté, že strana trojnásobného premiéra Roberta Fica nenecháva v týchto voľbách nič na náhodu. Len za reklamu na Facebooku minul Smer od začiatku decembra podľa transparentného účtu už viac ako 20-tisíc eur.

Bez mučenia priznávam, že podobné video už bolo použité v zahraničí. Ale keďže je naša opozícia ešte smiešnejšia, rozhodli sme sa urobiť slovenskú verziu. 🙂

Robert Fico: Bez mučenia priznávam, že podobné video už bolo použité v zahraničí. Ale keďže je naša opozícia ešte smiešnejšia, rozhodli sme sa urobiť slovenskú verziu. 🙂🍀

Gepostet von SMER – SD am Mittwoch, 11. Dezember 2019

Nejde o prvé video Smeru zamerané proti opozícii. Prvý decembrový týždeň sa objavilo podobné, v ktorom sa smeráci snažia parodovať prípadné vládnutie súčasnej opozície. To by podľa nich bolo plné hádok, ak by sa po voľbách dali dokopy v jednej koaličnej vláde progresívci, kiskovci, saskári, kollárovci, kresťanskí demokrati a matovičovci.

Ani opozícia však v tomto smere nezaostáva. Pripomeňme, že ešte v polovici septembra vydali progresívci video, v ktorom muži v maskách pripomínajúcich Roberta Fica a Roberta Kaliňáka vykrádajú banku a oberajú o peniaze aj dôchodcov v nej, zatiaľ čo im za to sľubujú vianočný príspevok.

— TOP

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...