Transparency: Blahovi naháňajú voličov aj úradníci cez SMSky

Ľuboš Blaha (Zdroj: SITA)

Vyše tisícke obyvateľov Zlatých Moraviec poslalo mesto na mobil SMSky, v ktorých bola pozvánka na stretnutie s poslancom Národnej rady za Smer Ľubošom Blahom. Primátor sa ospravedlnil a dodal, že to podľa neho nebolo v poriadku. Na zvláštny spôsob pozvania účastníkov na debatu s Blahom poukazuje mimovládna organizácia Transparency International Slovensko (TIS).

Blaha mal svoje predvolebné stretnutie v obradnej sále mestského kultúrneho strediska v Zlatých Moravciach v nedeľu a za prenájom priestorov riadne zaplatil. Deň pred konaním stretnutia však prišli 1200 obyvateľom mesta SMSky, ktoré nikto ako politickú reklamu neplatil a nie všetci ľudia boli z takýchto správ nadšení.

Transparency International Slovensko (TIS) upozorňuje, že SMSky mesto zvyčajne posiela svojim občanom pri pozvánkach na kultúrne akcie či iné nepolitické účely. Do systému je zaregistrovaných približne 10 % obyvateľov Zlatých Moraviec. „Prečo teda mesto zneužilo systém na propagáciu vybraného politika?“ pýtal sa občan, ktorý TIS na SMSky upozornil.

Primátor mesta Dušan Husár, ktorý mal v komunálnych voľbách podporu Smeru aj SNS, v reakcii uviedol, že o rozposlaní SMSiek sa dozvedel až v pondelok popoludní. „Ospravedlňujem sa, určite to nebolo v poriadku,“ odpovedal Husár mimovládke. Dodal, že sa na diskusii s Blahom nezúčastnil.

Podľa primátora mal SMSky rozposlať informatik svojvoľne. Husár nevie povedať na koho pokyn, ale už vraj prijal opatrenia, ktoré by mali zabrániť tomu, aby sa v budúcnosti takýmto spôsobom šírila politická reklama. „Rozhodol som, že politická reklama sa nebude púšťať cez informačný systém mesta. Ak by sa tak malo v budúcnosti diať, tak len za poplatok a musíme rozhodnúť o jeho výške,“ ozrejmil.

Transparency pripomína, že v tomto 12-tisícovom meste má strana Smer pomerne silnú voličskú základňu. V minulých parlamentných voľbách 2016 získal Smer v Zlatých Moravciach až 35 % hlasov a vládna strana tam má väčšinu aj v mestskom zastupiteľstve.

ĽUBOŠA BLAHU PROPAGOVALI ÚRADNÍCI CEZ SMSKYV nedeľu doobeda pozýval mestský úrad v Zlatých Moravciach svojich občanov…

Gepostet von Transparency International Slovensko am Dienstag, 10. Dezember 2019

— TOP

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...