SNS vybojovala vyššie minimálne dôchodky. Beblavý a Mihál len ukazujú svoju nekompetentnosť, hovorí Danko

Andrej Danko (Zdroj: SITA)

Slovenská národná strana môže s hrdosťou v závere volebného obdobia konštatovať, že sa jej podarilo presadiť desiatky skvelých zákonov, ktoré pomôžu občanom žiť dôstojný a bohatší život. Jedným z takýchto opatrení bolo aj zvýšenie minimálnych dôchodkov, ktoré budú prvýkrát naviazané na priemernú mzdu, hovorí predseda SNS Andrej Danko. Opozícia SNS a Danka však za tento zákon kritizuje. Šéf SNS to označil za absurdné získavanie politických bodov pred voľbami.

„Poslanec Beblavý a Mihál aj naďalej ukazujú svoju nekompetentnosť, tak, ako ju ukazovali, keď boli vo vysokých štátnych funkciách,“ skonštatoval šéf národniarov Andrej Danko. Poukázal na obdobie, keď bol pán Beblavý na ministerstve pod Ľudovítom Kaníkom. Podľa Andreja Danka ani poslanec Mihál zatiaľ nič pre seniorov nespravil. „Títo dvaja páni dnes len predvádzajú, ako by to vyzeralo, keby vládli. Chceli, aby ľudia dostali dôchodky oneskorene, aby boli zaťažovaní tým, že by museli na Sociálnu poisťovňu nosiť rôzne doklady.“ Novela zákona, ktorú sa podarilo presadiť na poslednej riadnej schôdzi tohto volebného obdobia totiž zjednodušila systém vyplácania minimálneho dôchodku. Seniori nebudú musieť dokladovať počet kvalifikovaných rokov, podmienka odpracovaných aspoň 30 rokov však zostáva. „Som rád, že sme našli riešenie, vďaka ktorému približne 280 tisíc dôchodcov už v januári dostane vyššie minimálne dôchodky, a že tí, ktorí mali najnižšie dôchodky si prilepšia,“ vyhlásil Andrej Danko.

Zvýšenie minimálnych penzií pri tom nie je jedinou pomocou pre našich seniorov z dielne SNS. Zaradiť tam môžeme aj zrušené koncesionárske poplatky či tlak na nezvyšovanie ceny liekov. Dovedna si tak penzisti ročne prilepšia o 692 eur. Okrem toho, vďaka tejto iniciatíve SNS sa otvorila debata o systéme vyplácania penzií. „Pomoc našim starým otcom a mamám, ktorí dreli celý život je jednou z našich priorít aj v nasledujúcom období. Verím, že zvýšenie minimálnej penzie je len prvý krok k tomu, aby sa zdvihli ďalšie dôchodky pre všetkých dôchodcov,“ uzavrel predseda SNS a NR SR Andrej Danko.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...