Politológ: Satirická stránka o “novom Smere” by bola prijateľnou kampaňou, ak by sa k nej niekto prihlásil

Zdroj: www.novysmer.sk

Satirická webová stránka novysmer.sk o najsilnejšej vládnej strane by bola prijateľnou formu kampane, ak by bol známy jej zadávateľ. Uviedol to pre agentúru SITA politológ z Fakulty aplikovaných jazykov Ekonomickej univerzity v Bratislave Radoslav Štefančík. Dodal, že zadávateľ kampane by mal byť podľa platnej legislatívy identifikovateľný, v opačnom prípade ide o protiprávnu činnosť. K stránke sa zatiaľ nikto neprihlásil.

Tento typ kampane je úplne bežnou súčasťou kampaňovania aj v západných demokraciách. Lenže tam býva zvykom, že sa pod autorstvo vždy niekto podpíše,“ povedal Štefančík. Ďalej politológ poznamenal, že podobné satirické obrazy či videá tu už boli a určite aj budú. „Spomínam si, keď napríklad mládežnícka organizácia ODM predstavovala kandidáta na prezidenta Ivana Gašparoviča ako gašparka,“ uviedol Štefančík.

Pokiaľ táto forma kampane nikoho neuráža, ale skutočne sa len posmieva, prípadne upozorňuje na nedostatky súperov, je to podľa politológa v poriadku. Horšie by podľa neho bolo, keby reklama podnecovala k nenávisti, prípadne urážala ľudskú dôstojnosť. „V oboch prípadoch však zatiaľ ide o prijateľnú formu kampane, hoci jej úroveň je vecou vkusu tak autora ako aj príjemcu,“ dodal Štefančík.

Webová stránka novysmer.sk je satirickou formou prezentácie Smeru-SD, kde sa vyskytuje aj video bývalého generálneho prokurátora Dobroslava Trnku a bývalého ministra financií Jána Počiatka. Počiatek na videu Mariana K. žiada od vtedajšieho generálneho krytie v kauze Tipos.

Naopak vládna strana Smer-SD zverejnila na youtube video s názvom bežný pracovný deň slovenskej opozície. Video zachytáva karikatúry lídrov opozičných strán, predsedu hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Igora Matoviča, predsedu Kresťanskodemokratického hnutia (KDH) Alojza Hlinu či volebného lídra koalície Progresívne Slovensko (PS) / Spolu-občianska demokracia Michala Trubana. Video sa končí vetou: „Nepotrebujeme nebezpečnú zmenu“.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...