Egomaniacke, arogantné, sebecké, trollia farma. Hlina s Matovičom si opäť skočili do vlasov

Alojz Hlina a Igor Matovič - koláž (Zdroj: SITA)

Slovné prestrelky medzi šéfmi OĽaNO a KDH už dlhú dobu dopĺňajú kolorit slovenskej politiky. Včera však vo vzájomnom konflikte zašli ešte o úroveň ďalej. Dôvodom bolo nevystúpenie Matoviča v diskusnej relácii O 5 minút 12 na RTVS, v ktorej sa mal objaviť aj s Alojzom Hlinom. Plány mu však skrížila choroba a preto vyslal svojho náhradníka Eduarda Hegera. Tohto spolustraníka ale Hlina odmietol a Matovič v následnej reakcii označil jeho správanie za sebecké, arogantné a egomaniacke. Šéf KDH sa potom posťažoval, že očakáva nával Matovičových diskutérov z trollej farmy.

Pozadie čerstvého konfliktu opozičných lídrov, respektíve jednu verziu udalosti, ozrejmuje tlačová správa, ktorú OĽaNO vydalo na svojom webe. Podľa nej sa Matovič diskusie s Hlinom, Tomášom Druckerom a Marianom Kotlebom nemohol zúčasniť z dôvodu chrípky. Strana preto oslovila televíziu s prosbou o umožnenie vystúpenia náhradníka Eduarda Hegera.

S touto alternatívou vedenie média problém nemalo, rovnako ako aj Marian Kotleba či Tomáš Drucker. „Následne však vystúpenie náhradníka v O 5 minút 12 odmietol priamo Alojz Hlina, predseda Kresťanskodemokratického hnutia,“ uvádza sa v texte zverejnenom Matovičovým hnutím.

To malo za následok, že náhradník Heger musel zo štúdia odísť a opozícia tak ostala ochudobnená o jedného vystupujúceho. „Takéto správanie je v príkrom rozpore s očakávaniami voličov demokratickej opozície ako aj so základmi slušného správania,“ uvádza ďalej OĽaNO na margo Hlinovho nesúhlasu.

“Pána Hlinu som stretol v maskérni, kde on už sedel a pudrovali ho, povedal som mu, že Igor je chorý, že ho skolila choroba a poprosil ma, aby som ho zaskočil, že sa na reláciu tešil a požiadal ma, aby som ho v úvode ospravedlnil.” opisuje Heger situáciu. No prekvapilo ho, že po príchode do štúdia sa dozvedel, že Hlina s jeho účasťou namiesto Matoviča nesúhlasí. Preto mu podľa vlastných slov podal ruku a odišiel.

„Čo už. Som veľmi nemilo prekvapený. Od Alojza síce môžete čakať čokoľvek, ale toto už prekvapilo aj mňa,“ necháva sa počuť Igor Matovič a dodáva, že nie len od politika ako takého, ale tobôž od predsedu KDH ľudia očakávajú vlastnosti ako ľudskosť, pokora a férové správanie.

Takto sa človek nespráva

Vydaním tlačovej správy však konflikt neustal, no práve naopak. Po nej odštartovala humornejšia časť sporu, v ktorej si obaja politici adresovali útoky pomocou videí, ktoré natočili na balkónoch.

Igor Matovič sa vo svojom príspevku nechal počuť, že na diskusiu sa tešil, avšak ako povedal „včera večer na mňa niečo liezlo a ráno som sa zobudil na šrot.“

Ostatní vraj s jeho neúčasťou a poskytnutím priestoru náhradníkovi súhlasili no „potom však prišiel, na poslednú chvíľu, Lojzo Hlina…a úplne arogantným spôsobom povedal v RTVS, že v žiadnom prípade nesúhlasí s tým, aby tam bol Edo namiesto mňa,“ pokračuje.

„Vraj aj on si to mohol vymyslieť, nejakú chorobu a poslať tam podpredsedu,“ parafrázuje Matovič údajný Hlinov dôvod odmietnutia.

Podľa lídra OĽaNO sa takto „nespráva človek, takto sa nespráva kresťan a už dupľom sa tak nemôže správať predseda KDH“ a pridal, že je to „sebecké, arogantné a egomaniacke.“

Ako “kresťan” Hlina Kotlebovi pomohol:

Gepostet von Igor Matovic am Sonntag, 8. Dezember 2019

Matovičova trolia farma

Reakcia Hlinu na invektívy voči jeho osobe sa dostavila už krátko po zverejnení tohto videa. Predseda KDH sa v úvode najprv pochválil, ako ostro v relácii konfrontoval Kotlebu a potom prešiel k svojej interpretácii udalosti.

„Ja keď som prišiel do štúdia, tak mi bolo povedané, že Igor Matovič nepríde a príde pán Heger a jediné, čo som povedal bolo to, že na chrípku je Coldrex, dá sa kúpiť v lekárni a stojí okolo troch eur,“ vysvetľuje.

Vraj nerozumie, prečo Matovič teraz takéto videá vytvára a poukázal na to, že pokiaľ má chrípku, nemal by ich nemal natáčať v decembri na balkóne a v košeli.

Neskôr naznačil, že verzia šéfa OĽaNO nie je pravdivá a vraj ho mrzí, že sa z toho vyrába veda. Za neúčasťou Matoviča vraj môže byť aj to, že má „strach a obavu“ s ním diskutovať.

„Ak je chorý, tak mu prajem skoré uzdravenie a odporúčam nech nerobí videá na balkóne v decembri a nech je pod perinou a potí sa s Acylpirinom,“ pokračuje Alojz Hlina.

Tieto ich rozbroje vraj opäť posilnia Smer, antisystém a extrém a je si vedomý, že celá Matovičova „trolia farma“ ho bude teraz „celú nedeľu intenzívne hejtovať na Facebooku.“

Igor Matovič mal byť so mnou na diskusii 2.12. v Bináriu, neprišiel. Dnes mal byť na diskusii v RTVS, neprišiel, lebo dostal chrípku.O tom, že ju dostal, natočil aj video v tričku na balkóne v decembri.Tak mu teda odpovedám tiež na balkóne, že náš súper je inde. Skoré uzdravenie.

Gepostet von Alojz Hlina am Sonntag, 8. Dezember 2019

— Tomáš Dugovič

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...