V Smere-SD nie je témou dňa zmena predsedu strany, tvrdí Pellegrini

Robert Fico a Peter Pellegrini (Zdroj: SITA)

V strane Smer-SD nie je témou dňa zmena predsedu strany. V diskusnej relácii televízie TA3 V politike to povedal predseda vlády SR a podpredseda vládneho Smeru-SD Peter Pellegrini. Či niekedy bude v strane debata o zmene na poste predsedu, budú riešiť, keď to bude aktuálne.

Premiér si zároveň nemyslí, že by obvinenie predsedu strany Roberta F. z podnecovania rasovej nenávisti bolo hlavným dôvodom jeho zdravotných problémov. Predseda Smeru-SD sa totiž v sobotu pre zdravotné problémy s krvným tlakom nemohol zúčastniť na slávnostnom sneme strany.

„Vnímame aj to, akú podporu vyjadril Robertovi F. celý poslanecký klub. Nemyslím si, že by toto nejako skolilo pána predsedu, keďže už zažil aj horšie veci. Toto vyplýva z jeho srdcovo-cievnych chorôb,“ vyhlásil Pellegrini. Robert F. bude podľa neho postupovať v zmysle zákonov a bude sa brániť a obhajovať tak, ako sa bráni každý jeden človek v demokratickom zriadení.

Strana Smer si podľa Pellegriniho vie priznať chyby, ktoré urobila a dokážu vyvodiť aj istú personálnu zodpovednosť, čo podľa neho svedčí o určitej dospelosti a kultúry strany. Kandidačnú listinu do budúcoročných parlamentných volieb považuje za výsledok konsenzu medzi ním a Robertom Ficom. „Vnášať medzi nás extrémny konflikt je zbytočné a umelé. Aj keď máme na niektoré veci rozdielne názory, my si to vieme vydiskutovať a pokiaľ ide o krajinu, vždy sa vieme dohodnúť a nájsť konsenzus,“ uviedol predseda vlády. Ich vzťah označil za konštruktívny, normálny a pracovný. „Poznáme sa veľa rokov a aj keď si vymeníme názory na niektoré veci, je to zdravé a dobré,“ zdôraznil premiér.

Nemyslí si, že by v strane nastali nejaké výrazné rozkoly. „My sme sociálni demokrati a naším cieľom je vytvoriť sociálny štát, ktorý sa dokáže postarať o človeka v ťažkej životnej situácii,“ povedal Pellegrini. Zdôraznil, že nikto v strane nemieni meniť program a ani zásady, na ktorých je strana postavená.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...