Prezident Tatárskej republiky prijal pozvanie Andreja Danka na Slovensko

Andrej Danko (Zdroj: SITA)

Osobná iniciatíva šéfa parlamentu Andreja Danka o rozvoj vzťahov a spolupráce s Ruskou federáciou opätovne prináša výsledky. Tatársko navštívil ešte začiatkom júla v rámci viacdňovej pracovnej cesty, počas ktorej ho sprevádzali aj poprední slovenskí podnikatelia.

Môžem hrdo konštatovať, že naši podnikatelia sa mobilizujú a využívajú obchodné príležitosti, ktoré im ruský trh ponúka. Som veľmi rád, že po mojej návšteve tohto regiónu a absolvovaní tamojšieho biznis fóra, môžem na Slovensku onedlho privítať prezidenta Tatárskej republiky, pána Rustama Minnichanova,“ opísal predseda Národnej rady SR Andrej Danko. Tatárska hlava štátu pricestuje na Slovensko už o pár dní, a to 10. decembra.

Predmetom diskusie má byť rozvoj regionálnej spolupráce či oblasti cestovného ruchu. „K dnešnému dňu registrujeme viac ako 30 dohôd subjektov Ruskej federácie so SR. Som rád, že práve Tatársko, ako jeden z najdynamickejšie sa rozvíjajúcich ruských regiónov, má perspektívu významne prispieť k tejto pozitívnej tendencii,“ vysvetlil šéf parlamentu.

Zároveň zdôraznil, že štatistiky vzájomného obchodu neustále rastú, ale aj napriek tomu je potrebné, posilňovať kooperáciu medzi štátmi. „Oceňujem priebeh a výsledky mojej júlovej návštevy v Kazani, keď som absolvoval obsažné rokovania s viacerými predstaviteľmi Tatárska. Som rád, že aj my ponúkneme možnosť zúčastniť sa obdobného obchodného Tatársko – Slovensko. Znova sa jej zúčastnia podnikatelia z oboch strán,“ uzavrel Andrej Danko.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...