Matovič: Kiska nech zo seba nerobí martýra a neporovnáva sa so mnou. Skúsil zo štátu cucnúť stovky tisíc na úkor občanov

Igor Matovič (Zdroj: SITA)

Aj keď sa mohlo zdať, že spolu s blížiacim sa termínom volieb ustávajú aj rozbroje medzi starou a novou opozíciou, líder OĽaNO dáva tomuto presvedčeniu opäť raz zbohom. Vo svojom najnovšom facebookovom statuse obvinil exprezidenta z úmyselného okrádania občanov a dôrazne sa dištancuje od toho, že ide len o vymyslený útok zo strany Fica. Matovič tiež odmieta, že by išlo o podobný prípad, akému v minulosti čelil on.

„Opakovane som si všimol, že ľudia v strane Za ľudí akosi unisono podsúvajú verejnosti vyjadrenia v duchu, že daňová kauza Andreja Kisku je presne taký istý útok Fica, ako bol Ficov útok voči Matovičovi pred voľbami 2016,“ necháva sa v úvode počuť Igor Matovič.

Takejto argumentácie vraj nechce byť súčasťou, lebo podľa neho ide o klamstvo. Pripomína, že jeho obvinil líder Smeru a vtedajší premiér z vytunelovania 121-miliónov korún z firemného účtu, ktoré vraj bez zdanenia previedol na účet osobný. Vyšetrovanie však podľa neho ukázalo, že Fico ho toho času obvinil z niečoho, čo bolo od začiatku iba lžou.

„Prípad Andreja Kisku je prípad diametrálne iný,“ zdôrazňuje trnavský politik a pripomína, že šéf Za ľudí bol konateľom firmy, ktorá si nárokovala nadmerné odpočty DPH a rovnako si dávala do nákladov výdavky, ktoré v nich nikdy nemali figurovať. Vo výsledku tak malo ísť o podvod vo výške niekoľko stotisíc eur.

„Mňa však najviac zaráža skutočnosť, že Kiskova firma potom, ako jej prišla daňová kontrola a dorúbila jej dane (za jeden mesiac, ktorý jej kontrolovala) nepodala sama dodatočné daňové priznania za všetky predošlé mesiace, o ktorých veľmi dobre vedeli, že v nich majú úplne rovnako neakceptovateľné výdavky v nákladoch a neprávom uplatnené odpočty DPH. Urobili to až po dvoch rokoch, deň pred kontrolou, keď podali 18 dodatočných daňových priznaní,“ prizvukuje skutočnosť, ktorá robí celý prípad ešte závažnejším.

A opäť dáva za príklad svoju vtedajšiu firmu, v ktorej vraj všetko poctivo zdanili a do jej nákladov neumiestnili nič, čo by do nich nemalo patriť. Ale naproti tomu „Kiskova firma si skúsila zo štátu neprávom cucnúť stovky tisíc eur na úkor obyčajných ľudí,“ porovnáva šéf OĽaNO.

„Tieto dva prípady sú nebe a dudy, preto prosím, aby ma ľudia zo Za ľudí a Andrej Kiska prestali používať ako príklad rovnakej šikany zo strany Roberta Fica. Jednoducho nie je to tak,“ dáva veci na pravú mieru.

Matovič tvrdí, že si je vedomý toho, že bude „okydávaný“ ľuďmi, ktorí od neho požadujú dvojaký meter a to, aby kritizoval iba jednu stranu a „mlčal, ak ide o našich ľudí,“ ale on údajne takúto pokryteckú politiku neznáša a nikdy ju robiť nebude.

„Pravda je len jedna a ani najsamväčšia túžba po zmene vlády by nám nemala zobrať schopnosť pravdu pomenovať a hájiť,“ myslí si Matovič, čím dáva implicitne najavo, že si je vedomý ohrozenia jeho a Kiskovej spolupráce a tým pádom aj zmeny garnitúry.

K záveru má pre exprezidenta odporúčanie, aby zo seba prestal robiť martýra a začal si sypať popol na hlavu. Volič pravice vraj totiž nikdy nemal rád, ak sa ho niekto pokúšal opiť rožkom.

K OBVINENIU ANDREJA KISKUOpakovane som si všimol, že ľudia v strane Za ľudí akosi unisono podsúvajú verejnosti…

Gepostet von Igor Matovic am Freitag, 6. Dezember 2019

—  Tomáš Dugovič

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...