Kiska sa vyjadril k tragédii v Prešove. Neodpustil si narážku na Fica

Andrej Kiska (Zdroj : SITA)

Vyzerá to tak, že niektorí ľudia nevedia odložiť politikárčenie ani v prípade takej tragédie, akou je výbuch v prešovskom paneláku. Vie o tom svoje Andrej Kiska, ktorý kopnutím si do Fica v rámci príspevku, kde vyjadroval sústrasť obetiam, rozpútal značné negatívne vášne na sociálnych sieťach.

Svoju úprimnú sústrasť obetiam výbuchu v Prešove vyjadrili mnohí politici, vrátane bývalého prezidenta a predsedu strany Za ľudí Andreja Kisku.

„Mysľou som v Prešove. Myslím na ľudí v Prešove, ktorých zasiahol výbuch v paneláku,“ píše na sociálnej sieti Facebook. Na tom nie je samozrejme nič zlé ani neobvyklé. Ďalšia veta však viacerých ľudí zakočila.

Exprezident si totiž očividne nevedel odpustiť kopnúť si do Roberta Fica. „Toto sú ľudské tragédie, nie to, že NAKA sa necháva zaťahovať Ficom na politické špinavosti pred voľbami,“ píše sa v ďalšej vete.

Ďalej už pokračuje opäť nerušené vyjadrenie úprimnej sústrasti s pozostalými a žiada, aby každý pomohol v maximálnej možnej miere tým, ktorých nešťastie zasiahlo.

Podpora, či politika?

Akokoľvek si určite všetci vážime každé slovko podpory a každú podanú ruku pre obete, nedá sa prehliadnuť snaha využiť aj takúto tragédiu pre nejaké politické body.

Koniec koncov, myslia si to aj ľudia v komentároch pod Kiskovým statusom. Málokomu ušlo podpichnutie Fica (čo bol koniec koncov asi zámer vety v statuse), avšak vyvolalo to očividne takú nevôľu, s akou exprezident (alebo jeho zamestnanec) pravdepodobne nepočítal.

Najlepšie hodnotené komentáre pod Kiskovým statusom na Facebooku. Zdroj: Facebook

Exprezident si následne svoju chybu zjavne uvedomil a svoj facebookový status aktualizoval. „Toto som písal 5 min pred tlačovkou, kde sa ma všetky médiá išli pýtať na Fica a na moje obvinenie, a nie na Prešov. Mňa naozaj ľudsky trápi oveľa viac nešťastie iných ľudí, ako moje starosti, “ vysvetlil líder strany Za ľudí.

— Juraj Orolín

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...