Okolie Čaputovej je šokované z „hejtu“ voči nej. U nás to nie je inak, znie od Danka a Pellegriniho

Zuzana Čaputová (Zdroj: SITA)

Tvrdá kritika, často vulgárne urážky aj vyhrážky sa na politikov, ktorí sa dostanú do vysokých funkcií, len tak hrnú. Z vlny „zloby a živočíšnej nenávisti“, ktorá sa šíri voči prezidentke Zuzane Čaputovej sú jej najbližší spolupracovníci vraj šokovaní. Podľa Úradu vlády aj kancelárie predsedu NR SR sú urážky a vyhrážanie súčasťou života politikov. Čelia im aj Andrej Danko a Peter Pellegrini.

Známy novinár, publicista a poradca prezidentky pre domácu politiku Marián Leško sa v relácii Fair Play s Michalom Kovačičom vyjadril aj k verbálnym útokom, ktoré sa šíria voči prezidentke. Zuzana Čaputová je podľa Leška terčom vyhrážok a negatívnych reakcií. Jej okolie je vraj šokované z toho, „koľko zloby, zášti až takej živočíšnej nenávisti sa voči nej objavilo“.

„Je to veľmi negatívna skúsenosť, s ktorou sa prezidentka dosť ťažko vyrovnáva, pretože je to niečo, z čoho je človek, ktorý má dobrý názor na ľudí a dobrú mienku o ľudstve, vždy prekvapený, koľko tej zloby a zášte tam je,“ povedal Leško.

Podľa poradcu prezidentky si politici neuvedomujú, že vnášaním nenávistných a hejterských záležitostí do verejného života „povzbudzujú všetkých ľudí, ktorí z nejakého dôvodu psychicky nie sú v poriadku“.

Pri Dankovi to nie je iné, pripomínajú v NRSR

Kancelária predsedu Národnej rady SR pre Denník S k veci uviedla, že človek sa vstupom do politiky stáva verejnou osobou a to so sebou prináša aj zvýšenú medializáciu a pozornosť verejnosti.

„Nie je tomu inak ani v prípade predsedu NR SR Andreja Danka. Od svojho nástupu do funkcie sa nestretáva len s uznaním, ale, žiaľ, stáva sa aj terčom kritiky, posmeškov, vyhrážok, vulgarizmov, či iných hanlivých prejavov… Žiaľ, aj to patrí k životu politika.“ uviedlo pre Denník S tlačové oddelenie šéfa parlamentu. Pripomenulo, že dokonca bola vydaná aj kniha s jeho karikatúrami a výrokmi Andreja Danka.

„Čo je však zarážajúcejšie je to, že takéto nepríjemné situácie, ktorým čelí predseda NR SR Andrej Danko, boli neraz spôsobené práve pánom Leškom, ktorého dnes prekvapuje, že politici čelia zlobe verejnosti.“ uviedlo tlačové oddelenie šéfa parlamentu.

S negatívnymi reakciami treba rátať, znie od Pellegriniho

Podobne sa vyjadril aj Úrad vlády. „Každý, kto vstupuje do politiky, sa vzdáva svojho súkromia a prakticky jeho celý politický život je pod drobnohľadom verejnosti. Samozrejme, že pri výkone svojej funkcie musia politici rátať aj s negatívnymi reakciami. Politika je službou verejnosti, slúžite občanom, ale nie každý občan je aj váš fanúšik,“ konštatuje kancelária premiéra v odpovedi pre Denník S.

Vyhrážky na adresu pani prezidentky nechcel predseda vlády Peter Pellegrini komentovať. Za ochranu ústavných činiteľov zodpovedajú podľa Úradu vlády bezpečnostné zložky, ktoré sú kompetentné takéto prípady riešiť. Niektorými hrozbami voči prezidentke Čaputovej sa musel podľa Mariána Leška veľmi vážne zaoberať Úrad na ochranu ústavných činiteľov.

— Tomáš Pilz

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...